• Od poniedziałku w TVP trwają przesłuchania chętnych do zarządu.
  Zaczęło się jak w filmie szpiegowskim, ale z każdym kolejnym kandydatem napięcie opadało. Przesłuchania chętnych do zarządu TVP można podsumować krótko - zbiór frazesów i lanie wody. Poza nielicznymi wyjątkami większość kandydatów przyszła na spotkanie niespecjalnie przygotowana. Dziennikarze na zmianę śmiali się w głos, albo gremialnie przysypiali.
 • TVP
  Nowym dyrektorem TVP1 został Piotr Radziszewski, dotychczasowy zastępca dyrektora Agencji Filmowej TVP. Poprzednia dyrektor anteny Iwona Schymalla została odwołana ze stanowiska w listopadzie. O fotel szefa Jedynki ubiegało się w sumie 46 osób.
 • Wojna w TVP. Prezes grozi byłej szefowej "jedynki"
  Była szefowa "jedynki", Iwona Schymalla ostro zaatakowała władze telewizji publicznej. Nie musiała długo czekać na odpowiedź. Szef stacji odpiera jej zarzuty i grozi dziennikarce poważnymi konsekwencjami.
 • Siedziba TVP
  Iwona Schymalla po prawie 20 latach pracy odchodzi z telewizji publicznej – donosi „Rzeczpospolita". Była dyrektor TVP1 nie przyjęła propozycji pozostania w stacji.
 • Schymalla nie kieruje już TVP1, a Wyszyńska "Wiadomościami"
  Iwona Schymalla nie kieruje już telewizyjną Jedynką; nowy dyrektor anteny ma zostać wyłoniony w drodze konkursu i powołany do końca roku. Z kierowania zespołem "Wiadomości" zrezygnowała Małgorzata Wyszyńska, zastąpi ją Karol Małcużyński.
 • "DGP": Małgorzata Wyszyńska nie chce kierować "Wiadomościami" TVP
  Pozostaję na stanowisku dyrektora Jedynki, wycofałam swoją rezygnację - powiedziała szefowa TVP1 Iwona Schymalla. Dodała, że nie będzie żadnych zmian kadrowych w "Wiadomościach". Zastępcą Schymalli pozostaje Andrzej Godlewski.
 • Iwona Schymalla zrezygnowała z szefowania TVP 1
  Iwona Schymalla, dyrektor Programu I TVP, zrezygnowała ze stanowiska - dowiedział się "DGP". Prezes Telewizji Polskiej na razie dymisji nie przyjął, ponieważ najpierw chce porozmawiać z Schymallą na temat powodów jej decyzji. Choć w TVP huczy od plotek, że decyzja ma podłoże polityczne, to Schymalla zaprzecza, jakoby chodziło o naciski.
 • Iwona Schymalla nową szefową telewizyjnej Jedynki
  Iwona Schymalla została nową szefową telewizyjnej Jedynki. Zarząd TVP przyjął we wtorek rezygnację dotychczasowego dyrektora Witolda Gadowskiego - poinformowano PAP po posiedzeniu zarządu.