• Kalina Jędrusik w Kabarecie Starszych Panów
  Polska Marilyn Monroe, skandalistka, piękna aktorka ubóstwiana przez mężczyzn, ikona polskiego kina i pierwsza seksbomba... 7 sierpnia mija 25. rocznica śmierci Kaliny Jędrusik.
 • Halina Golanko
  Mimo że nie miała aktorskiego wykształcenia, nie mogła opędzić się od propozycji… Widzowie zapamiętali ją z serialu „Kolumbowie”, a także z ról w filmach „Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni”, „Brylanty pani Zuzy” oraz „5 i 1/2 bladego Józka”. Fani okrzyknęli ją posiadaczką jednego z najpiękniejszych biustów w Polsce… Zobacz zdjęcia!
 • Ewa Szykulska
  Po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w roli zmysłowej panny Joli w legendarnej „Hydrozagadce”. Na swoim koncie ma m.in. występ w "Janosiku", "Karierze Nikodema Dyzmy” i „Vabank”. Idealna figura, bujny biust i do tego charakterystyczna barwa głosu sprawiły, że w latach 70. i 80. wzdychało do niej wielu mężczyzn… Zobacz jak wyglądała Ewa Szykulska!
 • Anna Majcher
  „Cudownie rozwibrowana i rozerotyzowana aktorka, przypominająca mi dowcipne, bawiące się własnym seksapilem gwiazdy czeskiego kina" - pisał o niej krytyk filmowy, Łukasz Maciejewski. Zachwycony Luc Besson dał jej rolę u boku Penelope Cruz bez castingu. Oto jedna z największych seksbomb polskiego ekranu.
 • Halina Kowalska
  Dla wielu była jedną z najseksowniejszych aktorek PRL-u, porównywaną z Teresą Tuszyńską, Kaliną Jędrusik czy Barbarą Brylską. Miłośnicy kina pamiętają ją z "Nie lubię poniedziałku". Zobacz zdjęcia!
 • Liliana Głąbczyńska-Komorowska
  Liliana Komorowska przyznała w wywiadzie, że zagra główną rolę w hollywoodzkiej komedii. Aktorka nie miałaby nic przeciwko, gdyby w filmie pojawiły się sceny rozbierane… „Pokazywałam zawsze swój biust z ogromną dumą, to dlaczego teraz nie?” - powiedziała dla se.pl.
 • Elżbieta Starostecka
  Seksowna i utalentowana Elżbieta Starostecka, zagrała niezapomnianą rolę Anny w „Czarnych chmurach”, podbijając tysiące męskich serc... Aktorka od ponad pół wieku związana jest z jednym mężczyzną – kompozytorem, Włodzimierzem Korczem. Zobacz galerię!
 • "Karate po polsku"
  Jak sama wspomina, w dzieciństwie była bardzo nieśmiała i miała problemy z głośnym mówieniem. Swoje słabości przekuła w największe atuty. Jej odważne role filmowe na zawsze wpisały się w pamięć wielbicieli jej talentu aktorskiego i nieprzeciętnej urody. Zobacz zdjęcia!
 • Claudia Cardinale
  Claudia Cardinale, muza Felliniego, ikona włoskiego kina i niezaprzeczalny symbol seksu lat 60, będzie gościem krakowskiego PKO Off Camera. Gwiazda podbiła serca mężczyzn, nie posługując się skandalem i unikając nagości... Oto jak zmieniła się włoska piękność!
 • Anna Gornostaj
  Rodzice pragnęli, aby przejęła po nich lunapark. Ona zrobiła im na przekór. Wyjechała do Warszawy, znalazła męża, została aktorką i właścicielką teatru... Jak dziś wygląda zapomniana seksbomba PRL-u?