• Matka usypia dziecko
  Zdaniem ekspertów to powtarzalność każdego dnia jest dla dziecka najważniejsza. 
 • Matka usypia dziecko
  Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania każdego człowieka. Szczególnie ważny jest u dzieci, ponieważ wpływa na ich rozwój. Ustalone i regularne godziny przeznaczone na drzemkę malucha, porządkują życie całej rodziny. Praktycznie każdy rodzic marzy, by jego dziecko przesypiało całą noc, nie wstawało o świcie, a także, by chciało spać samo we własnym łóżeczku. Rzeczywistość zwykle nie bywa aż tak kolorowa, istnieje jednak kilka ogólnych rad, których mogą pomóc.
 • Zmęczona matka z dzieckiem
  Dlaczego dzieci nie przesypiają całej nocy? Czy można je tego nauczyć?
 • Śpiące niemowlę
  Śpiący maluch wygląda słodko. Szczególnie, jeśli jego sen jest spokojny i nic go nie zakłóca. Dla rodziców to chwila na złapanie oddechu, w końcu odpoczynek jest potrzebny nie tylko dziecku, ale też jego opiekunom. Tylko jak sprawić, żeby zamiast grymasów na twarzy śpiącego niemowlaka pojawił się niewinny uśmiech?
 • Za mało snu może powodować otyłość
  Naukowcy od lat głowią się nad tym, jak zatrzymać wzrost otyłości wśród dzieci. Najnowsze badania pokazują, że za nadwagę u najmłodszych nie można winić jedynie fast foody czy mało aktywności fizycznej. Liczy się także długość snu.
 • Niemowlę
  Zamiast smacznie spać „jak niemowlę”, wierci się, marudzi i nie pozwala ci odejść od łóżeczka? Na problemy z zasypianiem Twojego dziecka można zaradzić. Oto sposoby.
 • Kawa w diecie karmiącej mamy może powodować rozdrażnienie dziecka
  Poświęcasz dziecku mnóstwo uwagi, troskliwie je pielęgnujesz, dobrze odżywiasz swoim mlekiem i dziwisz się, że mimo tych starań ono nie chce spokojnie spać? Bardzo prawdopodobne, że sama jesteś sobie winna.