• Fotoradar w samochodzie ITD
  Umożliwienie karania mandatami posłów i senatorów oraz m.in. prokuratorów przewiduje projekt nowelizacji kilku ustaw, który przyjął Sejm. Do ustawy dopisano też sędziów. A skala zjawiska jest duża, bo - jak dowiedział się dziennik.pl - Inspekcja Transportu Drogowego wszczęła ponad 1200 spraw dotyczących przekraczania prędkości przez osoby chronione immunitetem.
 • Fotoradar w samochodzie ITD
  Mają immunitet, więc nie boją się mocniej wcisnąć pedał gazu. Ale nie są bezkarni. Jak dowiedział się dziennik.pl Inspekcja Transportu Drogowego wszczęła ponad 1000 spraw dotyczących przekraczania prędkości przez osoby chronione immunitetem. Kto jest królem piratów drogowych? To nie jest wcale takie oczywiste.
 • Posłom, senatorom, a także sędziom i prokuratorom będą wysyłane mandaty za przekroczenia prędkości ujawniane przez sieć fotoradarów Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego – zdecydował minister transportu Sławomir Nowak.
 • Ewa Kopacz
  Nowa sieć fotoradarów ma wadę - nie wystawia mandatów karnych posłom. Parlamentarzyści mogą bezkarnie ignorować przepisy ruchu drogowego. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz wie, jak rozwiązać ten problem…
 • Fotoradar
  Rozwijana przez Inspekcję Transportu Drogowego sieć fotoradarów ma lukę: nie wystawia mandatów ani posłom, ani senatorom. Parlamentarzyści mogą bezkarnie ignorować przepisy ruchu drogowego.