• Starsza kobieta trzyma się za brzuch
  Dzięki właściwej opiece można zasadniczo wpłynąć na życie pacjentów z nietrzymaniem moczu - przekonują pielęgniarki. Z tego powodu przy samorządzie pielęgniarek i położnych powstaje zespół ekspertów, którzy mają opracować rekomendacje dot. opieki nad osobami z NTM.
 • Kobieta uśmiecha się
  Przechodzenie przez menopauzę przeraża wiele kobiet. W "Dzień Dobry TVN" dermatolog Olga Glińska poradziła, jak dbać o swoje zdrowie i urodę, by zawsze czuć się młodo i pięknie. Jakie kremy pielęgnacyjne wybrać po pięćdziesiątce?
 • Para w łóżku
  Jedynie 14% Polek kojarzy okres menopauzy z czasem kiedy kobieta odkrywa własną kobiecość i seksualność na nowo. Wraz z Prof. dr n. med. Violettą Skrzypulec-Plintą, ginekologiem i seksuologiem, odpowiadamy na pytanie o to, czy menopauza naprawdę musi oznaczać koniec czerpania satysfakcji z życia seksualnego?
 • Kobieta bierze leki
  Na objawy menopauzy Polki stosują najczęściej suplementy diety - wynika z badania Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia. Tymczasem eksperci przypominają, że brakuje dowodów na ich skuteczność, a niewykluczone, że mogą wręcz szkodzić.
 • Osteoporoza to choroba, która znacznie obniża jakość życia. Atakuje przede wszystkim kobiety – szczególnie te, które przeszły menopauzę. Dowiedz się, jakie są objawy tej choroby i jak z nią walczyć.
 • Małe dawki wina wzmacniają kości
  Osteoporoza lubi rozwijać się w ukryciu. A następnie silnie atakuje i zanik kości może postępować lawinowo. Warto zapobiegać chorobie, pijąc mleko albo... wino. Codzienna odpowiednia dawka alkoholu może bowiem wzmocnić kości - dowodzą naukowcy.
 • Wiek nie wpływa na jakość przeżywania orgazmu
  Wbrew obiegowej opinii starzenie się nie przeszkadza w czerpaniu zadowolenia z seksu. Zwłaszcza przez kobiety. Najnowsze badania wykazały, że nawet 80-latki są niemal zawsze usatysfakcjonowane seksualnie.
 • W Polsce na osteoporozę choruje 3 mln osób, zdecydowana większość to kobiety, na ogół po menopauzie
  Co 22 sekundy na całym świecie dochodzi do złamania kręgów kręgosłupa związanych z zaawansowaną osteoporozą. Przynajmniej jedno takie złamanie przytrafia się co trzeciej kobiecie powyżej 50. roku życia. 20 października obchodzony Światowy Dzień Osteoporozy.
 • Główną konsekwencją osteoporozy są złamania kości
  Blisko 3 mln Polaków choruje na osteoporozę. Problem ten dotyczy 30 proc. kobiet i 8 proc. mężczyzn po 50. roku życia - wynika z danych prezentowanych podczas poniedziałkowej konferencji "Razem nie damy się złamać", która odbyła się w Warszawie.