• Prorosyjscy separatyści z Doniecka
  Amnesty International (AI) i Human Rights Watch (HRW) opublikowały w czwartek wspólny raport, z którego wynika, że na ogarniętym konfliktem zbrojnym wschodzie Ukrainy powszechne stało się torturowanie cywilów i arbitralne pozbawianie wolności.
 • Spalony transporter w Donbasie
  Siedmiu ukraińskich żołnierzy zginęło, a 14 zostało rannych w walkach z prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy - poinformował rzecznik operacji wojskowej przeciw separatystom w Donbasie Andrij Łysenko.
 • radar
  Rodziny sześciu członków załogi malezyjskiego boeinga, który został zestrzelony w 2014 r. nad wschodnią Ukrainą, pozwały w czwartek linie Malaysia Airlines za zaniedbania i naruszenie umowy. Adwokat rodzin twierdzi, że to pierwszy taki pozew w Malezji.
 • Nadija Sawczenko
  Ukraińska wojskowa Nadija Sawczenko, uwolniona w ubiegłym tygodniu z rosyjskiego więzienia, zapowiedziała walkę na rzecz innych obywateli swego kraju przetrzymywanych w Rosji. Zapewniła, że nie pozwoli zapomnieć o żołnierzach, którzy walczą w Donbasie.
 • Spalony transporter w Donbasie
  W ciągu ostatnich 24 godzin w walkach między prorosyjskimi separatystami a siłami ukraińskimi na wschodzie kraju zginęło 7 żołnierzy - podała Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy. To najkrwawszy jednodniowy bilans ofiar w tym roku.
 • Prezydent Rosji Władimir Putin
  Wschodnie terytoria Ukrainy, wciąż formalnie do niej należące, a pozostające pod kontrolą separatystycznych sił, tak naprawdę od dawna należą już do Rosji. Niemiecki dziennik "Bild" publikuje dokument, które pokazują, jak Moskwa zarządza podbitymi terenami.
 • Nadia Sawczenko
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zaproponował Rosji wymianę lotniczki Nadii Sawczenko na dwóch rosyjskich wojskowych zatrzymanych na Ukrainie. Sąd w Doniecku uznał ją za winną śmierci 2 rosyjskich dziennikarzy i skazał na 22 lata pozbawienia wolności.
 • Spalony transporter w Donbasie
  Prorosyjscy separatyści oskarżają Kijów o przygotowania do ofensywy w Donbasie. Mówił o tym na konferencji prasowej w Moskwie przedstawiciel samozwańczych władz obwodu ługańskiego Ukrainy Władysław Dejniego. Twierdził, że Ukraina ściąga w pobliżu granicy ciężki sprzęt bojowy i wynajmuje zagranicznych najemników.
 • Spalony transporter w Donbasie
  Obie strony konfliktu w Donbasie dopuszczają się łamania praw człowieka - torturują jeńców, czy używają zakazanej broni. Mówi o tym raport Human Rights Watch na temat działań wojennych na wschodzie Ukrainy.
 • Polska flaga bandera
  Szefowa rosyjskiego senatu liczy na poprawę stosunków Moskwy z Warszawą. Walentina Matwijenko napisała o tym w obszernym tekście, zamieszczonym w rządowym dzienniku "Rossijskaja Gazieta". Artykuł przewodniczącej Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu, odnosi się bezpośrednio do zaplanowanej na 22 stycznia wizyty przedstawicieli polskiego MSZ w Moskwie.