• Donbas, Ukraina. Spalony transporter opancerzony
  Ukraińscy wojskowi donoszą o zaostrzającej się sytuacji w Donbasie. Jeśli ataki separatystów nadal będą się powtarzać, żołnierze mogą przywrócić na linię frontu wycofany wcześniej sprzęt wojskowy.
 • Andrzej Duda
  Prezydent ma nadzieję, że przyszłoroczny szczyt NATO w Warszawie potwierdzi ustalenia spotkania przywódców wschodniej flanki Sojuszu w Bukareszcie. Andrzej Duda powiedział w radiowej Jedynce, że podczas ubiegłotygodniowych rozmów w stolicy Rumunii nakreślono najważniejsze cele i zagrożenia dla NATO na najbliższe lata. Jego zdaniem, daje to nadzieję na dobry kierunek działania Sojuszu.
 • Separatyści z Doniecka
  Prorosyjscy separatyści dążą do eskalacji konfliktu w Donbasie - twierdzą przedstawiciele ukraińskiego sztabu generalnego. Może to spowodować wstrzymanie wycofywania uzbrojenia z linii rozdziału sił.
 • Separatyści z Doniecka
  Separatyści z Doniecka wyganiają Lekarzy bez Granic. Międzynarodowa organizacja otrzymała od władz samozwańczej tzw. Donieckiej Republiki Ludowej zakaz przebywania na terytoriach kontrolowanych przez prorosyjskich bojówkarzy.
 • Rosjanie prezentują wyniki eksperymentu ws. MH17
  Rosjanie twierdzą, że malezyjskiego boeinga mogli zestrzelić Ukraińcy. Dowody na to przedstawił dziś na konferencji prasowej rosyjski koncern zbrojeniowy "Ałamaz - Antej". Firma przeprowadziła już drugi eksperyment używając rakiet BUK. Za pierwszym razem strzelano do aluminiowych tarcz, a za drugim do wraku Iła-86.
 • Wrak zestrzelonego malezyjskiego boeinga
  To rosyjskie służby specjalne są odpowiedzialne za zestrzelenie Boeinga 777 - oświadczył premier Ukrainy. Arsenij Jaceniuk odniósł się w ten sposób do ustaleń holenderskich śledczych, którzy badają przyczyny katastrofy pasażerskiego samolotu latem ubiegłego roku.
 • Petro Poroszenko
  Prezydent Ukrainy nie wierzy obietnicom rosyjskich władz. Petro Poroszenko nie wyklucza, że zawieszenie broni może być zerwane, a sytuacja w Donbasie się zaostrzy. Obecnie na wschodzie Ukrainy nie słychać strzałów, a z linii frontu wycofywana jest broń o kalibrze poniżej 100 milimetrów.
 • Separatyści z Doniecka
  Ukraina może udokumentować obecność ponad 50 rosyjskich żołnierzy walczących w Donbasie. Ogólna liczba rosyjskich wojskowych walczących po stronie separatystów, zdaniem ukraińskiej służby bezpieczeństwa, jest dużo większa. Ukraińcy informują też o rosyjskich bazach szkoleniowych dla separatystów.
 • Czołg separatystów
  Separatyści nie przeprowadzą w tym roku wyborów w Doniecku i Ługańsku. Twierdzą, że nowy termin głosowania został zaakceptowany przez Francję, Niemcy, Ukrainę i Rosję.
 • Czołgi na Ukrainie
  Zgodnie z porozumieniami pokojowymi, Ukraina wycofuje z Donbasu ciężką broń. Władze w Kijowie zapowiadają jednak, że gdyby separatyści złamali rozejm, to czołgi i artyleria wrócą na wcześniejsze pozycje.