• Władimir Putin
  Uznanie przez Kreml dokumentów wydawanych przez separatystów prorosyjskich na wschodzie Ukrainy to krok wstecz w procesie pokojowym w regionie – ocenił cytowany w poniedziałek sekretarz generalny OBWE Lamberto Zannier. Krok ten krytykuje ambasada USA w Kijowie.
 • Prezydent Rosji Władimir Putin
  Wschodnie terytoria Ukrainy, wciąż formalnie do niej należące, a pozostające pod kontrolą separatystycznych sił, tak naprawdę od dawna należą już do Rosji. Niemiecki dziennik "Bild" publikuje dokument, które pokazują, jak Moskwa zarządza podbitymi terenami.
 • Władimir Putin
  Nie wiadomo, jak się rozwinie sytuacja w Donbasie. Mimo zeszłorocznych spotkań na wysokim szczeblu, los terenów zajętych przez prorosyjskich separatystów pozostaje niejasny. Realizacja mińskich uzgodnień również utknęła w martwym punkcie.
 • Petro Poroszenko
  Prezydent Ukrainy nie wierzy obietnicom rosyjskich władz. Petro Poroszenko nie wyklucza, że zawieszenie broni może być zerwane, a sytuacja w Donbasie się zaostrzy. Obecnie na wschodzie Ukrainy nie słychać strzałów, a z linii frontu wycofywana jest broń o kalibrze poniżej 100 milimetrów.
 • Separatyści z Doniecka
  Rosja cały czas zwiększa swoje siły zarówno na granicy jak i na terytorium Ukrainy. Tak sytuację na Wschodzie ocenia NATO. Sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg powiedział w Brukseli, że ciągłe wsparcie, jakiego Moskwa udziela separatystom, to "bardzo niepokojąca tendencja w złym kierunku".
 • Motocykl
  Kontrowersje wokół przejazdu przez Polskę "Nocnych Wilków". To grupa rosyjskich motocyklistów, sympatyzujących z prezydentem Władimirem Putinem.
 • Rosyjski czołg T-90
  Rosyjscy generałowie dowodzili najważniejszymi operacjami separatystów na Ukrainie. Według rosyjskiego biura BBC, informacje te potwierdził jeden z dowódców separatystycznych oddziałów specjalnych, niejaki Dmitrij.
 • Petro Poroszenko
  Prezydent Petro Poroszenko ostrzega Unię Europejską przed przedwczesnym optymizmem, co do efektów mińskich porozumień. Zostały one zawarte w połowie lutego i przewidują zawieszenie broni w Zagłębiu Donieckim, wycofanie sprzętu wojskowego i wymianę jeńców.
 • Petro Poroszenko
  Ukraina zwiększy liczebność armii. Prezydent Petro Poroszenko przedstawił Radzie Najwyższej projekt ustawy, która przewiduje, że ukraińskie siły zbrojne mogą liczyć do 250 tysięcy osób, z czego 204 tysiące to wojskowi, a reszta - jednostki pomocnicze.
 • Donald Tusk
  Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział rozszerzenie sankcji gospodarczych w związku z agresją na Ukrainie. Polityk odwiedził dzisiaj Kijów, gdzie wziął udział w marszu godności.