• Ukraiński żołnierz
  Dwóch ukraińskich żołnierzy zginęło, a co najmniej ośmiu zostało rannych w wyniku ciężkich walk w okolicach miejscowości Wodiane, na północny wschód od Mariupola, nad Morzem Azowskim – podał w poniedziałek sztab armii w Kijowie.
 • Donieck
  Specjalna Misja Monitoringowa OBWE zaapelowała w piątek o wstrzymanie walk między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy i oświadczyła, że ostrzeliwana jest nie tylko Awdijiwka, ale także centrum Doniecka.
 • Prorosyjscy separatyści z Doniecka
  Dwóch kolejnych żołnierzy ukraińskich sił rządowych zginęło w trwających od dwóch dni ciężkich walkach z prorosyjskimi separatystami w strefie przemysłowej miasta Awdijiwka na północ od Doniecka – poinformował w poniedziałek przedstawiciel armii.
 • Donbas, Ukraina. Spalony transporter opancerzony
  Ukraińscy wojskowi donoszą o zaostrzającej się sytuacji w Donbasie. Jeśli ataki separatystów nadal będą się powtarzać, żołnierze mogą przywrócić na linię frontu wycofany wcześniej sprzęt wojskowy.
 • Ochotnicy z batalionu Azow w Mariupolu
  Nie ustają ataki separatystów na wschodniej Ukrainie. Według danych Kijowa, w ciągu ostatniej doby prorosyjscy bojówkarze ostrzeliwali pozycje Ukraińców około osiemdziesięciu razy. Są ofiary wśród ukraińskich żołnierzy. Separatyści używają gradów i dział, które, w myśl porozumień mińskich miały być wycofane.
 • Premier Arsenij Jaceniuk wśród amerykańskich i ukraińskich żołnierzy
  Ukraina pozwoliła na obecność wojsk innych państw na swoim terytorium dla udziału w misjach pokojowych. W przyjętej ustawie, Rada Najwyższa podkreśliła, że pozwolenie nie dotyczy państw - agresorów, czyli Rosji.
 • Separatyści z Doniecka
  Znów ofiary na wschodzie Ukrainy. W niedzielę zginęły co najmniej 4 osoby. W Marince pod Donieckiem separatyści całą dobę ostrzeliwują ukraińskie wojska. Zginęło tam co najmniej 2 żołnierzy, 1 został ranny. Ukraińcom udaje się odpierać ataki bojówkarzy.
 • Arsen Pawłow, pseudonim Motorola
  Jeden z donieckich separatystów otwarcie przyznał się do zastrzelenia 15 ukraińskich jeńców. Ukraińskie władze twierdzą, że wypowiedź dla portalu "KyivPos"” może być wykorzystana w późniejszym procesie dotyczącym zbrodni wojennych.
 • Separatysta na lotnisku w Doniecku
  Port lotniczy w Doniecku był chlubą i dumą Ukraińców. Przebudowa i modernizacja lotniska tuż przed Euro 2012 kosztowała blisko... 1 miliard dolarów! Teraz, po zaciętych walkach między ukraińskimi "cyborgami" a prorosyjskimi separatystami, z lotniska w Doniecku nie zostało nic. Zobaczcie najnowsze ZDJĘCIA z tego miejsca.
 • Ukraińscy żołnierze na poligonie
  Ukraiński sztab operacji antyterrorystycznej twierdzi, że na wschodzie Ukrainy walczy ponad 43 tysięcy separatystów. Ponad 1/5 stanowią rosyjscy wojskowi.