• Uzbrojony mężczyzna w Doniecku na wschodzie Ukrainy
  Ponad 150 Ukraińców znajduje się w niewoli u prorosyjskich separatystów. Większa część to wojskowi jeńcy, ale są też osoby cywilne. Ukraińskie władze dążą do uwolnienia swoich obywateli bezprawnie przetrzymywanych na terenach kontrolowanych przez separatystów, ale też w Federacji Rosyjskiej.
 • Ukraińscy żołnierze
  Ukraińska armia w porównaniu z początkiem zeszłego roku została wzmocniona dziesięciokrotnie. Tak prezydent Petro Poroszenko ocenił stan ukraińskich sił zbrojnych.
 • Ochotnicy z batalionu Azow w Mariupolu
  Nie ustają ataki separatystów na wschodniej Ukrainie. Według danych Kijowa, w ciągu ostatniej doby prorosyjscy bojówkarze ostrzeliwali pozycje Ukraińców około osiemdziesięciu razy. Są ofiary wśród ukraińskich żołnierzy. Separatyści używają gradów i dział, które, w myśl porozumień mińskich miały być wycofane.
 • Premier Arsenij Jaceniuk wśród amerykańskich i ukraińskich żołnierzy
  Ukraina pozwoliła na obecność wojsk innych państw na swoim terytorium dla udziału w misjach pokojowych. W przyjętej ustawie, Rada Najwyższa podkreśliła, że pozwolenie nie dotyczy państw - agresorów, czyli Rosji.
 • Punkt kontrolny między separatystami i siłami ukraińskimi niedaleko Doniecka
  Rosja kopie rowy na granicach z Ukrainą. W obwodzie rostowskim, sąsiadującym z Donbasem, w ten sposób wzmocniono już prawie 100 kilometrów pasa granicznego.
 • Kreml w Moskwie
  Rosja domaga się natychmiastowego uwolnienia swoich obywateli przetrzymywanych na Ukrainie. Oświadczenie takie przekazał dziennikarzom rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Urzędnik nie potwierdził jednak, że Rosjanie zatrzymani przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy są żołnierzami w czynnej służbie.
 • "Marsz Dragonów" - amerykańscy żołnierze w trakcie przejazdu przez Polskę
  To poważne wsparcie. Oddział 300 amerykańskich komandosów jest już na Ukrainie. Zajmą się tam przygotowaniem i szkoleniem gwardzistów, którzy walczą z prorosyjskimi separatystami na wschodzie kraju.
 • Separatysta na lotnisku w Doniecku
  Port lotniczy w Doniecku był chlubą i dumą Ukraińców. Przebudowa i modernizacja lotniska tuż przed Euro 2012 kosztowała blisko... 1 miliard dolarów! Teraz, po zaciętych walkach między ukraińskimi "cyborgami" a prorosyjskimi separatystami, z lotniska w Doniecku nie zostało nic. Zobaczcie najnowsze ZDJĘCIA z tego miejsca.
 • Uzbrojony mężczyzna w Doniecku na wschodzie Ukrainy
  To dowód, że kruchy rozejm na wschodzie Ukrainy nie jest przestrzegany, a przypadków jego łamania jest coraz więcej. W dwóch wybuchach zginęło dziś sześciu ukraińskich żołnierzy, a jeden został ranny.
 • Ukraiński czołg w Donbasie
  Prorosyjscy separatyści ostrzeliwują ukraińskie pozycje z broni, która powinna zostać wycofana z linii frontu. Tym samym naruszają porozumienia mińskie z połowy lutego.