• Kobieta trzyma się za serce
  W Europie co roku aż 100 tys. osób można byłoby uratować życie dzięki reanimacji serca - przypomina Europejska Rada Resuscytacji z okazji obchodzonego 16 października Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca.
 • Obolałe nogi
  Zakrzepica, czyli żylna choroba zakrzepowo-zatorowa jest, po zawale serca i udarze mózgu, trzecim najczęstszym schorzeniem układu krążenia w Polsce. 13 października obchodzony jest Światowy Dzień Zakrzepicy - choroby, która może doprowadzić nawet do zgonu.
 • Bernie Sanders
  Senator Demokratów Bernie Sanders, który ubiega się o nominację swojej partii w wyborach prezydenckich w USA w 2020 roku, na początku tego tygodnia przeszedł zawał serca - poinformowali w piątek jego lekarze. Dwa dni temu Sanders został hospitalizowany w związku z bólem w klatce piersiowej.
 • Zawał serca
  Aż co czwarta osoba z zawałem serca umiera zanim jeszcze trafi do szpitala, często z powodu zbyt długiego zwlekania z wezwaniem pomocy (pod numer 112) – alarmuje kampania „Zawał serca – Czas to Życie” zainicjowana przez Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Co roku zawał serca ma 80 tys. Polaków.
 • Kobieta trzyma się za serce
  Zwiększa liczba Polaków zagrożonych chorobami sercowo-naczyniowymi. Według najnowszych danych prawie 20 milionów Polaków ma za wysoki cholesterol, a 12 milionów jest dotkniętych nadciśnieniem – alarmowali specjaliści podczas odbywającego się w Katowicach XXIII Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
 • Dieta na zdrowe serce
  Maciej i Karolina Szaciłło zaprezentowali swoje przepisy na dania, które wspomagają układ sercowo-naczyniowy.
 • Mężczyzna trzyma się za serce
  Aż 1,5 mln Polaków może chorować na dławicę piersiową, będącą objawem choroby wieńcowej i najsilniejszym czynnikiem ryzyka zawału serca – ostrzegali eksperci z okazji rozpoczęcia ogólnokrajowej kampanii edukacyjnej pod hasłem „Zagłosuj na swoje serce”.
 • Warto jeść buraki!
  Buraki są chyba najbardziej niedocenionym warzywem. Choć są tanie, łatwo dostępne, proste w przygotowaniu do jedzenia, to rzadko goszczą na naszych talerzach. A szkoda! Bo są naprawdę bardzo zdrowe.
 • Serce
  Wysokie temperatury są potencjalnym czynnikiem wywołującym zawał serca, podobnie jak zmiana warunków klimatycznych i wzmożona aktywność fizyczna, które niebezpiecznie obciążają układ krążenia. Co robić, by uniknąć wystąpienia incydentów sercowo-naczyniowych?
 • Jakie są objawy zawału serca?
  Silny ból w klatce piersiowej najczęściej kojarzy się z zawałem mięśnia sercowego. Tymczasem wcale nie musi być objawem schorzeń kardiologicznych i wskazywać na stan zagrożenia życia.