• zawał serca
  Zapadalność na zawały serca w Polsce jest wciąż o 30-50 proc. większa niż w krajach Europy Zachodniej i Unii Europejskiej – powiedział na konferencji w Warszawie konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii, prof. Jarosław Kaźmierczak.
 • Dr Marek Ochman podczas konferencji prasowej z okazji Dnia Transplantologa w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu
  76 przeszczepów serca przeprowadzili w 2018 roku lekarze w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu (Śląskie). To najwięcej w kraju i najwięcej w historii transplantologii w tej placówce, którą rozpoczął - przeszczepiając serce w 1985 roku - prof. Zbigniew Religa.
 • Operacja. Chirurdzy przy stole operacyjnym
  Jak skutecznie leczyć chorych z wstawionymi wcześniej zastawkami serca, wokół których powstały ubytki, uczą swoich kolegów z zagranicy lekarze z Górnośląskiego Centrum Medycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach-Ochojcu. Chodzi o metodę przezskórnego zamykania przecieków okołozastawkowych.
 • Robert Janowski
  Moja "żałoba" po tym, co się wydarzyło, trwała trzy tygodnie. Było mi przykro, smutno, ale raczej nie z mojego powodu, bo ja zazwyczaj bardziej myślę o ludziach, o milionach widzów, którzy zostali w domach. Osobach, które miały coś dla siebie i które przez niepotrzebne decyzje zostały pozbawione tego, do czego chętnie wracali - mówi o rozstaniu z TVP w rozmowie z dziennik.pl Robert Janowski.
 • Zawał serca
  Poziom zamożności poszczególnych regionów Hiszpanii ma wpływ na liczbę zgonów ich mieszkańców z powodu chorób serca – wynika z badania przeprowadzonego przez hiszpańskich kardiologów.
 • Mężczyzna trzyma się za serce
  Przedświąteczny czas nie jest łatwy i często przepłacamy go zdrowiem. Jak wynika z badań naukowych zagrożenie zawałem serca jest szczególnie wielkie w wigilię o godzinie 22.
 • Kobieta śpi
  Sen to zdrowie, pod warunkiem że trwa odpowiednio długo. Zarówno za krótki, jak i za długi nocny odpoczynek może być groźny dla zdrowia i zwiększa ryzyko zawału serca.
 • Cholesterol
  Prawie 19 mln Polaków, czyli co drugi rodak ma podwyższony poziom cholesterolu, a leczy się jedynie 7-8 mln osób - alarmowali eksperci podczas VIII Kongresu Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, który 7 grudnia rozpoczął się w Warszawie.
 • Serce
  Czy są arytmie, które częściej występują u kobiet niż u mężczyzn, jaka jest specyfika zaburzeń rytmu serca u obu płci i które arytmie są groźniejsze: żeńskie czy męskie – mówi dr n. med. Ewa Jędrzejczyk-Patej, pracownia Elektrofizjologii i Stymulacji Serca Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Sekcja Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
 • Farmaceuta w aptece
  Decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wstrzymane zostały reklamy wizualne produktów leczniczych Vessel Due F 250 LSU, kapsułki i Vessel Due 300 LSU. To roztwór do wstrzykiwania stosowany przy schorzeniach naczyniowych z ryzykiem powstania zakrzepicy.