• Serce
  Koordynowana opieka realizowana w podstawowej opiece zdrowotnej może przyczynić się do zmniejszenia kosztów leczenia oraz zgonów z powodu niewydolności serca – mówili we wtorek eksperci podczas posiedzenia senackiej komisji zdrowia.
 • Serce
  Wszelkie decyzje dotyczące wycen i zmian w leczeniu kardiologicznym powinny się odbywać z szacunkiem dla zasad demokracji - wskazują pacjenci w petycji do resortu zdrowia. Apelują o wstrzymanie zmian w systemie leczenia kardiologicznego do czasu przeprowadzenia szerokich konsultacji.
 • Serce
  Chwytać za serce. Mieć serce na dłoni. Kamień z serca. Serce nie sługa. Wkładać w coś całe serce… Każdy z nas potrafi wymienić przynajmniej kilka powiedzeń i frazeologizmów właśnie z sercem w roli głównej. Nic w tym dziwnego – to przecież jeden z najważniejszych organów w naszym ciele. Warto pamiętać, że jest bardzo wytrzymały, ale nie niezniszczalny. W dodatku często szkodzimy mu na własne życzenie – nałogami, nieprawidłową dietą czy innymi większymi i mniejszymi grzeszkami.
 • Wizyta u lekarza
  Lekarze rodzinni z zadowoleniem przyjmują wytyczne dotyczące leczenia niewydolności serca. Opracowało je Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Poinformowano o tym na konferencji prasowej w Warszawie.
 • Serce
  Lekarze rodzinni będą kompleksowo zajmować się chorymi z niewydolnością serca. Powstały pierwsze wytyczne w tej sprawie dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, aby podnieść jakość opieki nad tą grupą chorych. Poinformowano o tym na konferencji prasowej w Warszawie.
 • Serce
  Pacjenci z niewydolnością serca powinni być badani pod kątem depresji. Lekarze sugerują, że choroby te występujące jednocześnie zwiększają ryzyko przedwczesnej śmierci.
 • Zawał serca
  Bycie matką to wyzwanie, także dla jej serca. Jak wynika z najnowszych badań, kobiety, które mają czworo i więcej dzieci, są obarczone wyższym ryzykiem schorzeń serca i zawału.
 • By zapobiec zawałowi serca
  „Fifty-fifty” - to plan, w którym bierze udział 7 hiszpańskich gmin, a którego celem jest nauczenie ich mieszkańców zdrowych nawyków, dzięki którym zmniejszą ryzyko chorób serca. Autorem projektu jest hiszpański kardiolog o międzynarodowej sławie, Valentin Fuster, a całości patronuje Ministerstwo Zdrowia.
 • Osoby z grupą krwi AB najbardziej zgrożone chorobami serca
  To duże badanie, z udziałem prawie 90 tysięcy osób i trwające dwadzieścia lat, wykazało zależność między grupą krwi a zagrożeniem schorzeniami serca. Kierując się jego wynikami, wiele osób może uchronić się przed przedwczesną śmiercią.
 • Dieta Atkinsa groźna dla serca
  Kobiety od lat w ten sposób zrzucają nadmiar kilogramów, bo ta dieta rzeczywiście działa. Ale niesie ze sobą również ogromne niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia. Naukowcy ostrzegają przed chorobami serca i udarem mózgu.