• Samotny mężczyzna stoi na balkonie
  Zła wiadomość dla osób, które unikają towarzystwa i wolą mieszkać same. Przynajmniej tak twierdzą brytyjscy naukowcy, który przyjrzeli się sprawie z medycznego punktu widzenia.
 • Samotne walentynki?
  Chyba nawet najwięksi walentynkowi sceptycy nie chcieliby spędzić tego dnia w samotności. Walentynki to czas miłości i romansu, ale nie znaczy to, że single mają w tym dniu wpadać w depresję. Oto kilka pomysłów na spędzenie walentynek w pojedynkę.
 • Singiel
  Człowiek jest istotną stadną – jednak coraz częściej wybiera samotne życie. Z badań wynika, że już ponad ¼ Polaków prowadzi życie w pojedynkę. Nastawieni na spełnianie ambicji zawodowych, w pogoni za pieniądzem – zatracamy siebie oraz kontakty z innymi. Umyka także potrzeba stałego związku, słabiej dzielimy się sobą i swoim czasem. Czy coraz mniej skłonni do kompromisów, skupieni na pracy – jesteśmy jeszcze w stanie umknąć samotności?
 • Młodzi ludzie są zaabsorbowani pracą, nauką, własnym rozwojem, na które poświęcają coraz więcej czasu
  W Polsce single stanowią ok 20. proc. populacji. Jedni upatrują w tym sposobu na wolność i niezależność, inni postrzegają singli, jako osoby samotne i dyskryminowane. Jakie są blaski cienie życia w pojedynkę?