• podatki 1
  Rzeczywistość najlepiej opisywać na przykładach z życia wziętych. Jest na giełdzie spółka, która nazywa się Dino. To sieć sklepów detalicznych z polskim kapitałem. Jej przychody w 2018 r. przekroczyły 5 mld zł. Dino bez najmniejszych wątpliwości załapie się na wyższą stawkę podatku handlowego, czyli będzie musiała zapłacić 1,7 proc. swoich przychodów fiskusowi.
 • Galeia handlowa
  Ograniczenie handlu w ostatni dzień tygodnia nie musi oznaczać zwolnień. Ale wywoła chaos w uprawnieniach pracowniczych.
 • Minister finansów Paweł Szałamacha
  Nowy podatek od sklepów zacznie obowiązywać kilka tygodni później niż planowano. Minister Paweł Szałamacha liczy, że stanie się to jeszcze w drugiej połowie marca.
 • Sklep
  Wzrost cen żywności i utrata wielu miejsc pracy - to zdaniem Polskiego Stronnictwa Ludowego największe zagrożenia związane z nowym podatkiem od sprzedaży detalicznej, który planuje wprowadzić rząd.
 • Telewizory na cenowej huśtawce
  Nowe odbiorniki, które są przygotowane do odbioru cyfrowego sygnału, w drugiej połowie roku mogą zdrożeć o 10 proc. To efekt absurdalnego przepisu, który chce wprowadzić rząd. Nakaże sklepom, które sprzedają telewizory, aby pobierały od klientów oświadczenia, że wiedzą, co robią
 • Klienci boją się podwyżki VAT i szturmują sklepy
  Sprzedaż detaliczna liczona rok do roku wzrosła w październiku o 9 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny. Jest to zasługa znacznego popytu na auta, sprzęt RTV/AGD oraz ubrania. Do zwiększonych zakupów Polaków zmobilizowały planowany od początku przyszłego roku wzrost VAT.