• Dżinsy i alkohol
  89 sklepów w Krakowie przystąpiło dotychczas do porozumienia o odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu – poinformował magistrat. Dokument, w którym przedsiębiorcy deklarują, że nie będą handlowali alkoholem od północy do godz. 5.30, zacznie obowiązywać od 1 września.
 • Galeia handlowa
  Ograniczenie handlu w ostatni dzień tygodnia nie musi oznaczać zwolnień. Ale wywoła chaos w uprawnieniach pracowniczych.
 • Jeremi Mordasewicz
  W sytuacji niskiej produktywności w wyniku nadmiernego rozdrobnienia przedsiębiorstw, z czym mamy do czynienia w naszym kraju, zwiększenie opodatkowania największych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw handlowych, aby poprawić sytuację ich mniejszych i mniej efektywnych konkurentów, będzie hamowało proces konsolidacji przedsiębiorstw handlowych oraz kooperujących z nimi przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych. W konsekwencji będzie hamowało wzrost naszej produktywności i dochodów.
 • Chcesz zrobić duże zakupy? Poczekaj
  Sprzedaż detaliczna rośnie, ale eksperci ostrzegają. Ich zdaniem, gdy dokładnie wczytać się w dane, obraz wcale nie jest tak pozytywny. Ludzie przestają kupować w małych sklepikach, a ruszają do marketów, gdzie wszystko jest tańsze. To oznacza, że drobny handel zmierza w stronę przepaści.
 • Wielkie zmiany w handlu. Hipermarkety zjadły własny ogon
  Klienci uciekają z hipermarketów. Dlatego sieci handlowe będą przebudowywać wielkie sklepy w galerie handlowe. A na osiedlach otworzą setki małych placówek. To dobra nowina dla klientów: będzie bliżej na zakupy i tańszy towar.