• Złote Lwy dla "Essential Killing" Skolimowskiego
  Złote Lwy 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych otrzymał film "Essential Killing" i jego reżyser Jerzy Skolimowski . Platynowe Lwy przyznane zostały, nieobecnym na gali, Tadeuszowi Konwickiemu i Romanowi Polańskiemu. Srebrne wyróżnienie otrzymał Jan Komasa za "Salę Samobójców".
 • "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego uhonorowane Nagrodą Specjalną Jury w Wenecji
  Niezwykłe doświadczenie dla zmysłów, mistrzowsko wyreżyserowana opowieść o żądzy przetrwania - tak francuscy recenzenci piszą o najnowszym filmie Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing". Współprodukowany przez Polskę dramat wszedł w środę na ekrany kin we Francji.
 • Jerzy Skolimowski znów nagrodzony
  Jerzy Skolimowski jest nadzwyczajnym gościem festiwalu filmowego na włoskiej wyspie Capri, gdzie zaprezentował swój nagrodzony we wrześniu w Wenecji film "Essential Killing".
 • "Essential Killing"
  W poniedziałek w Walter Reade Theater w Nowym Jorku odbyła się premiera najnowszego filmu Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing". Pokaz nagrodzonego w Wenecji obrazu spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów.
 • Jerzy Skolimowski odpowiedzialny za największy sukces polskiego kina od dwóch dekad
  Autor nagrodzonego w Wenecji "Essential Killing" nie chce, by jego film kojarzono z wojną z Al-Kaidą. Jerzy Skolimowski przekonuje, że nakręcił okrutną baśń o człowieku.
 • Vincent Gallo zagubiony w zimowej Polsce
  Ta przewrotna opowieść przypomina, że filmy wcale nie muszą dzielić się na ambitne i komercyjne. „Essential Killing" jest dobrym intelektualnym kinem akcji.
 • "Essential Killing" za miesiąc w Polsce
  Uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury na festiwalu w Wenecji thriller Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing" trafi do polskich kin 22 października - poinformował w środę PAP jego dystrybutor, firma Syrena Films.