• Złote Lwy dla "Essential Killing" Skolimowskiego
  Złote Lwy 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych otrzymał film "Essential Killing" i jego reżyser Jerzy Skolimowski . Platynowe Lwy przyznane zostały, nieobecnym na gali, Tadeuszowi Konwickiemu i Romanowi Polańskiemu. Srebrne wyróżnienie otrzymał Jan Komasa za "Salę Samobójców".
 • Jerzy Skolimowski znów nagrodzony
  Jerzy Skolimowski jest nadzwyczajnym gościem festiwalu filmowego na włoskiej wyspie Capri, gdzie zaprezentował swój nagrodzony we wrześniu w Wenecji film "Essential Killing".
 • Jerzy Skolimowski odpowiedzialny za największy sukces polskiego kina od dwóch dekad
  Autor nagrodzonego w Wenecji "Essential Killing" nie chce, by jego film kojarzono z wojną z Al-Kaidą. Jerzy Skolimowski przekonuje, że nakręcił okrutną baśń o człowieku.
 • Sofia Coppola odebrała Złotego Lwa
  Wielki sukces polskiego twórcy na festiwalu filmowym w Wenecji. Obraz "Essential Killing" zdobył nagrodę specjalną jury, wyróżniony został także grający główną rolę w tym filmie Vincent Gallo. Główną nagrodę Złotego Lwa odebrała Sofia Coppola za film "Somewhere".  Za najlepszą aktorkę uznano Arianę Labed za rolę w greckim filmie "Attenberg" Athiny Rachel Tsangari. Zobacz galerię zdjęć!