• Marek Belka, Sławomir Nowak, Bartłomiej Sienkiewicz
  Systematycznie rozszerza się lista nazwisk osób - bohaterów afery taśmowej. Do Marka Belki, Bartłomieja Sienkiewicza, Sławomira Nowaka i Andrzeja Parafianowicza dołączyli kolejni. Wśród nich m.in. szef MSZ, były minister finansów, były rzecznik prasowy rządu. O czym rozmawiali? Jakie były najważniejsze wątki? Zobacz w dziennik.pl. Tygodnik "Wprost" jako pierwszą opublikował rozmowę szefa NBP z ministrem spraw wewnętrznych...
 • Stefan Niesiołowski
  Stefan Niesiołowski nie widzi nic złego w postawie polityków nagranych przez "Wprost". Poseł PO w radiowej Jedynce mówił, że na ujawnieniu nagrań przez tygodnik korzystają wrogowie Polski.
 • Premier RP Donald Tusk podczas konferencji prasowej nt. nagrań rozmów polityków upublicznionych przez tygodnik "Wprost"
  Jeśli nagrania Nowak-Parafianowicz są autentyczne to prokuratura ma co robić - powiedział premier Donald Tusk podczas specjalnej konferencji prasowej. W rządzie zostaje natomiast minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.
 • Marek Belka i Bartłomiej Sienkiewicz
  PiS domaga się dymisji szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza. Wniosek w tej sprawie został już złożony do laski marszałkowskiej. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak mówi, że minister się skompromitował i sprzeniewierzył swojej funkcji.
 • Sławomir Nowak
  Po fragmentach rozmowy Bartłomieja Sienkiewicza z Markiem Belką w sieci pojawił się zapis drugiej rozmowy. Tym razem dotyczy on spotkania byłego ministra transportu Sławomira Nowaka i Andrzeja Parafianowicza, byłego wiceministra finansów. Na spotkaniu obecny był także były szef GROM Dariusz Zawadka. Zapis opublikowała na swojej stronie internetowej stacja TVN24.
 • Marek Belka, Sławomir Nowak, Bartłomiej Sienkiewicz
  Kto nagrał szefa MSW i szefa NBP w warszawskiej restauracji i jakie powinny być konsekwencje ujawnienia nagrań – dyskusja w audycji Moniki Olejnik na antenie Radia ZET skoncentrowana była na publikacji „Wprost”.
 • Bartłomiej Sienkiewicz
  "Wprost" dotarł do nagrań z prywatnych spotkań z udziałem ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, szefa NBP-u Marka Belki i byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Mają one stawiać polityków w bardzo złym świetle. Na profilu "Wprost" na YouTube pojawił się już fragment nagrania rozmowy szefa MSW i szefa NBP.
 • Temida
  Prokuratura nie odnosi się na razie do informacji Wprost o kolejnej aferze podsłuchowej
 • Donald Tusk w Sejmie
  Premier Donald Tusk wreszcie zabrał głos w sprawie nagrań, które posiada tygodnik "Wprost". Premier napisał na Twitterze, że do sprawy odniesie się w poniedziałek.
 • Prezydencki doradca prof. Tomasz Nałęcz
  Wygląda na to, że nagrania ujawnione przez "Wprost" wywołają polityczne tornado. PiS już zapowiada wniosek o nadzwyczajne posiedzenie Sejmu, na który premier miałby wyjaśnić aferę podsłuchową. Część polityków zachowuje jednak wstrzemięźliwość w tej sprawie. Do takich należy m.in. doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, prof. Tomasz Nałęcz.