• Mateusz Morawiecki przy węźle Puławy Wschód podczas oddania do ruchu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do węzła Kurów na S17
  Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że inwestycje w drogi lokalne w roku 2018 i 2019 będą dwukrotnie wyższe niż w ciągu ośmiu lat rządów koalicji PO i PSL. O komentarz tej deklaracji zapytaliśmy Sławomira Nowaka, ministra transportu w rządzie Donalda Tuska, a obecnie prezesa Ukraińskiej Państwowej Agencji Drogowej.  
 • Ewa Kopacz w Sejmie
  Sławomir Nowak, były minister transportu, a wcześniej m.in. szef gabinetu politycznego Donalda Tuska, jest jednym z doradców premier Ewy Kopacz. Tygodnik "Do Rzeczy" przypisuje mu udział w dobieraniu strojów dla szefowej rządu.
 • Premier Ewa Kopacz
  Obiecywał, że zrzeknie się mandatu, ale zmienił zdanie. Były minister transportu Sławomir Nowak wbrew wcześniejszym zapowiedziom do tej pory nie zrzekł się mandatu.
 • Donald Tusk w Sejmie, w tle wywiadu udziela Ewa Kopacz
  Według "Wprost" w otoczeniu Ewy Kopacz nie ma ludzi, którzy umieją "robić politykę". Musi dopiero zbudować własne zaplecze. Tygodnik pisze, że liczy ona na część ludzi z otoczenia Donalda Tuska. Kto ze "starej gwardii" premiera jej pomoże? Zostanie przy niej szef KPRM Jacek Cichocki, ale reszta współpracowników odchodzącego szefa rządu podobno wcale się do tego nie kwapi. "Wszyscy są już spakowani" - przytacza "Wprost" to, co mówiło się w sejmowych kuluarach.
 • Premier RP Donald Tusk podczas konferencji prasowej nt. nagrań rozmów polityków upublicznionych przez tygodnik "Wprost"
  Jeśli nagrania Nowak-Parafianowicz są autentyczne to prokuratura ma co robić - powiedział premier Donald Tusk podczas specjalnej konferencji prasowej. W rządzie zostaje natomiast minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.
 • Były minister Sławomir Nowak
  Sławomir Nowak już po przesłuchaniu w stołecznej prokuraturze i z zarzutami. Prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformowała, że śledczy zakwestionowali pięć oświadczeń majątkowych byłego ministra Nowaka
 • Sławomir Nowak nie jest już ministrem transportu. Decyzja premiera cieszy zarówno Prawo i Sprawiedliwość, Ruch Palikota jak i Solidarną Polskę. Opozycyjne partie zgodnie krytykują byłego już ministra.
 • Premier Donald Tusk
  Najważniejsze zadanie dla Platformy to wyprowadzić Polskę do końca z kryzysu - mówił Donald Tusk na zjeździe regionalnej Platformy Obywatelskiej w Gdańsku. Ostrzegał również działaczy swojej partii przed brakiem uczciwości w rządzeniu.
 • Tadeusz Jarmuziewicz
  Wiceminister transportu odpiera zarzuty niestosownego zachowania i zastanawia się nad dymisją. Według wewnętrznej notatki pracownika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tadeusz Jarmuziewicz spotkał się na nieformalnym obiedzie z przedstawicielami wykonawcy odcinka autostrady A1.
 • Sławomir Nowak
  Posłowie PiS poszli za ciosem i teraz domagają się dymisji ministra transportu. "Piramida niekompetencji tego rządu przerasta wszelkie możliwe granice. I tak się również dzieje w przypadku ministra transportu Sławomira Nowaka" -  przekonuje Andrzej Adamczyk.