• Miroslav Lajczak
  Minister spraw zagranicznych Słowacji Miroslav Lajczak zrezygnował w czwartek ze stanowiska po odrzuceniu przez parlament paktu migracyjnego - poinformowała agencja CTK.
 • Robert Fico i Władimir Putin
  Powrócił do władzy po dwuletniej przerwie i zaczyna od obłaskawienia rosyjskiego niedźwiedzia. Nowy-stary słowacki premier Robert Fico, który zajmował już fotel szefa rządu w Bratysławie w latach 2006-2010,  zapowiedział nowe otwarcie w relacjach z Rosją.
 • Słowacja nie dołoży się do pomocy Grecji
  Słowacja jako jedyne państwo strefy euro nie weźmie udziału w kolejnym zwiększeniu rozmiarów Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej (EFSF) - poinformowała w czwartek rano w Brukseli premier Iveta Radiczova, cytowana przez słowackie media.
 • Kryzys na Słowacji, prezydent skraca podróż zagraniczną
  Prezydent Słowacji Ivan Gaszparovicz skraca podróż po Azji i wraca do kraju, by pomóc w rozwiązywaniu kryzysu politycznego, jaki powstał po odrzuceniu przez parlament reformy Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej (EFSF) i upadku rządu.
 • Prezydent Bronisław Komorowski
  Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się we wtorek po południu w Bratysławie z tamtejszą Polonią. Rozmawiano o bieżących problemach polskiej diaspory, w tym m.in. o sprawie wsparcia dla nauki języka polskiego na Słowacji.
 • Kazimierz Ujazdowski
  Posłowie PiS Jarosław Sellin i Kazimierz Ujazdowski żądają od szefa MSZ Radosława Sikorskiego przeproszenia władz Słowacji w związku z działaniem ambasadora Andrzeja Krawczyka, który podpisał oświadczenie popierające pochód przedstawicieli mniejszości seksualnych.