• Helikopter
  W południowym Afganistanie rozbił się śmigłowiec sił NATO. Zginęło pięć osób. Przyczyna katastrofy nie jest na razie znana.
 • Dowódca sił NATO w Afganistanie przeprasza za tragiczny błąd swoich żołnierzy. W prowincji Uruzgan śmigłowiec NATO przez pomyłkę wystrzelił rakietę w kierunku dwóch siedmioletnich chłopców.
 • Tiger
  Po wielokrotnym odwlekaniu w czasie, do afgańskiej bazy w mieście Mazar-i-Szarif trafiły wreszcie cztery niemieckie śmigłowce Tiger. Pierwsze loty bojowe odbędą się na początku 2013 roku.
 • AH-64 Apache
  Wojna w Afganistanie kosztuje Stany Zjednoczone coraz więcej i nie zawsze wynika to z silniejszego oporu przeciwnika. Czasem największe straty powodują sami amerykańscy żołnierze. Zdradzali już lokalizację baz wojskowych na Facebooku, teraz rozbijają śmigłowce. 
 • Piloci musieli przejść blisko 12-miesięczny tok szkoleń, żeby dotrzeć do momentu w którym są teraz. Czeka ich jeszcze 2,5 miesiąca ćwiczeń taktycznych, trening latania i strzelania
  Książę Harry przygotowuje śmigłowiec Apache oraz przechodzi kolejny etap szkoleń przed misją w Afganistanie. Część teoretyczna odbywa się w Kalifornii, natomiast trening strzelania żołnierze przejdą w Arizonie, gdzie ukształtowanie terenu jest podobne do afgańskiego.
 • K-MAX
  Oto amerykański helikopter skonstruowany przez firmę Kaman Aircraft. Został specjalnie zaprojektowany do transportowania zewnętrznego ładunku i jest w stanie unieść 2700 kg ( w wersji wojskowej ograniczono do 1590 kg), czyli więcej niż jego całkowita masa. K-MAX rozpoczyna półroczną służbę w Afganistanie, w trakcie której posłuży do zaopatrywania baz i placówek.
 • Amerykanie zginęli w katastrofie śmigłowca
  Wśród żołnierzy, którzy zginęli w katastrofie śmigłowca w Afganistanie była duża liczba Amerykanów. Maszyna z żołnierzami sił międzynarodowych rozbił się w prowincji Zabul. W katastrofie zginęło dziewięciu żołnierzy, a trzy osoby - żołnierz NATO, żołnierz afgański i amerykański cywil - zostały ranne.