• gen. Tomasz Drewniak
  Do końca roku mieliśmy mieć Black Hawki. Mija kolejny rok, a śmigłowców nie ma. Mówię o sytuacji z września 1939 roku, kiedy polscy żołnierze pytali "gdzie mamy karabiny przeciwpancerne, gdzie mamy różne rzeczy, o których się mówiło". Dzisiaj też się o tym mówi i tego nie ma – zastanawia się gen. Tomasz Drewniak, były inspektor sił powietrznych, komentując stan polskiego lotnictwa.
 • Ka-52
  Dwuosobowy, ciężki śmigłowiec bojowy Ka-52 Aligator to jedna z najciekawszych maszyn Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Produkcję śmigłowca rozpoczęto w 2008 roku, jednak projekt pochodzi jeszcze z czasów ZSRR. Zobacz galerię!
 • Joint Multi-Role Technology Demonstrator
  Dwie amerykańskie firmy zgłosiły swój udział w programie nazwanym Joint Multi-Role Technology Demonstrator. Jego celem jest zbudowanie do 2017 roku dwóch nowoczesnych śmigłowców. Zobacz zdjęcia!
 • Mi-26T2
  Andriej Szybitow z holdingu Wiertalioty Rossii poinformował, że po latach przygotowań, uruchomiono produkcję nowej wersji Mi-26. Największe seryjnie produkowane śmigłowce na świecie będą oznaczone jako Mi-26T2 i przeznaczono je zarówno dla rosyjskiej armii jak i na eksport. Zobacz zdjęcia!
 • Sikorsky S-97 Raider
  Sikorsky przeprowadził oblot śmigłowca S-97. Maszyna wyposażona w przeciwbieżne wirniki nośne oraz śmigło pchające wzbiła się w powietrze 22 maja. Zobacz zdjęcia!
 • Flary w lotnictwie
  Lotnictwo wojskowe wykorzystuje flary (pułapki cieplne) w celu przeciwdziałania pociskom naprowadzanym termicznie. Za ich pomocą, pilotom samolotów i śmigłowców udawało się oszukać rakiety przeciwlotnicze wroga, wykorzystujące podczerwień. Zobacz efektowne zdjęcia!
 • JMR
  Amerykańska armia planuje wydać 100 mld dolarów na supernowoczesne śmigłowce, zdolne przewozić ludzi, broń i jednocześnie niszczyć cele naziemne. Faworytem Pentagonu jest futurystyczna maszyna firmy AVX. Zobacz galerię!
 • Mi-26
  Mi-26 to największy helikopter transportowy jaki kiedykolwiek wszedł do produkcji. Kolos z ZSRR powstał w 316 egzemplarzach i uczestniczył m.in. w akcji zasypywania kopuły uszkodzonego reaktora atomowego elektrowni w Czarnobylu. Zobacz galerię!
 • Mi-28N
  Rosyjskie siły zbrojne oficjalnie przyjęły na uzbrojenie kolejne śmigłowce szturmowe. Lotnictwo wzmocniło 70 nowych Mi-28 oraz Mi-28N. Śmigłowce miały być konkurencją dla amerykańskiego Apache'a, ale powstawały aż 40 lat...
 • AVX Aircraft
  Poniższe wizualizacje śmigłowców nowej generacji należą do amerykańskiej firmy AVX Aircraft. Maszyny miałyby już w niedalekiej przyszłości zasilić Siły Zbrojne USA. Zobacz galerię.