• Śmigłowiec Ka-52
  Ukraińskie okręty, zaatakowane w niedzielę przez Rosję w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej, zostały ostrzelane przez myśliwiec i śmigłowiec rosyjskich sił zbrojnych – oświadczył w czwartek wiceszef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Ołeh Frołow.
 • Śmigłowiec
  Czterech ludzi zginęło we wtorek w powietrznej kolizji śmigłowca i małego samolotu pod miastem Philippsburg koło Karlsruhe w niemieckim kraju związkowym Badenia-Wirtembergia - poinformowała policja.
 • Cmentarzysko samolotów
  W Uljanowsku, 890 km na wschód od Moskwy, do historii lotnictwa przechodzą największe konstrukcje sowieckiej awiacji. Wśród nich znajdują się zarówno cywilne jak i wojskowe maszyny. Zobacz galerię!
 • Fairey Rotodyne
  Konstruktorzy Fairey Rotodyne nosili się z zamiarem stworzenia maszyny, która łączyłaby w sobie możliwości wiatrakowca (autożyro), śmigłowca i samolotu. W ten sposób powstała hybrydowa konstrukcja, o wyjątkowych możliwościach lądowania w trybie awaryjnym.
 • EC-725 Caracal
  Po protestach przeciwko Caracalom, teraz wyjście na ulice zapowiadają pracownicy zakładów w Łodzi. Obawiają się, że ostatecznie francuskie helikoptery nie trafią do polskiej armii. Spór wokół wyboru śmigłowców komentowali politycy, goście "Śniadania w Trójce". Zdania były podzielone.
 • Gulfstream IV-SP
  Tylko wąska elita biznesmenów może pozwolić sobie na zakup nowego samolotu oraz na jego utrzymanie... Najbogatsi polscy przedsiębiorcy stawiają na własny statek powietrzny i decydują się na wydatek rzędu ponad stu milionów złotych... Zobacz galerię!
 • kajdanki
  O trzy miesiące aresztu dla 39-letniego Japończyka Shina M. wnioskuje prokuratura w Rykach. Śledczy postawili mu dwa zarzuty dotyczące sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym.
 • Radar za 230 mln dolarów
  Zanim 400 tys. pracowników Departamentu Obrony USA udało się na przymusowy urlop spowodowany cięciami budżetowymi, ich pracodawca zdążył jeszcze przeznaczyć niemałą kwotę na zakupy. Na kilka godzin przed ograniczeniem działalności rządu, Pentagon podpisał 94 kontrakty o łącznej wartości 5 mld dol. Firmy, którym w ostatniej chwili udało się załapać na państwowe pieniądze to wpływowi gracze w Waszyngtonie.
 • Japońska broń przyszłości?
  Portal DeviantArt.com skupia utalentowanych grafików, tworzących równie imponujące dzieła jak te, które znajdziecie w galerii. Niestety, dziennikarze gazety "Global Times" nie wiedzieli o tym, publikując artykuł o najnowszej, potężnej japońskiej broni...
 • Marine One
  Mają za zadanie nie tylko transportować prezydenta USA w konkretne miejsca. Te naszpikowane najnowszymi technologiami statki powietrzne to symbole władzy prezydenckiej, mogące służyć jako centra dowodzenia, a w przypadku konieczności ewakuować głowę państwa. Zobacz galerię!