• Przegląd filmów roku 2019
  W odcinku #19 dokonaliśmy subiektywnego przeglądu tego, co w kinie najważniejsze w 2019 roku. Nie tylko „Joker”, „Irlandczyk czy „Ból i blask”. O tym co najważniejsze wśród rodzimych produkcji, co zapisać sobie na listę, jeśli którąś z produkcji przeoczyliśmy w podcaście #PoStronieKultury.
 • Jacek Bromski
  Z Jackiem Bromskim, reżyserem filmu "Solid Gold" porozmawialiśmy nie tylko na temat jego nowej produkcji. - Dużo rzeczy mnie zaskakuje: jak wielki elektorat mają partie, które na to nie zasługują. Jak wielki nakład mają różne książki, których nie powinien nikt czytać. To znaczy, że społeczeństwo, ogólnie rzecz biorąc, jest poniżej przeciętnego ilorazu inteligencji - powiedział nam twórca.
 • Robert Lewandowski
  Robert Lewandowski w niespełna godzinę po zakończeniu w Lidze Mistrzów zamieścił wpis, który od razu stał się najpopularniejszym postem w sieci.
 • Łukasz Cegliński, Happysad
  Tylko u nas bardzo dużo nowych wiadomości z obozu Happysad. W podkaście DGPTalk #PoStronieKultury pojawi się data premiery oraz tytuł nowej płyty. Pojawi się informacja, kto ukończył płytę i dlaczego był to Bogdan Kondracki, ten sam od Kobonga, ale i Dawida Podsiadły. Ale nade wszystko wspominki, bo zespół kończy osiemnastkę, opowiada to i owo, a także na przykładzie klubu Semafor opowiada, dlaczego takie miejsca nie powinny zniknąć.
 • Kasia Smutniak
  Gościem naszego podcastu #PoStronieKultury jest jedna z najbardziej znanych polskich aktorek w Europie i na świecie. Pretekstem do rozmowy jest premiera filmu "(Nie)znajomi", którą część osób postrzega jako nową wersję włoskiego przeboju kinowego "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". O różnicach, o tym, czy film "Oni" zmienił Włochy, ale i o sytuacji kobiet w kinie rozmawiamy z Kasią Smutniak. Sprawdźcie nasz podcast.
 • Tomek Torres oraz Aleksander Milwil-Baron z zespołu Afromental
  Gośćmi podcastu #PoStronieKultury są muzycy zespołu Afromental. W dniu premiery ich nowej płyty "5", Tomek Torres oraz Aleksander Milwiw-Baron opowiedzieli nie tylko o tym, co na krążku. Mogliśmy porozmawiać o dwóch światach: koncertowym i studyjnym, które się zbiegły w jedno, a także o tym, czy ktoś, kto czyta plotki o zespole Afromental, słucha jego muzyki...
 • Paweł Sołtys
  Gościem szóstego odcinka podcastu #PoStronieKultury jest Paweł Sołtys. Jego nowa książka "Nieradość", następca słynnych "Mikrotyków", do księgarń trafi 18 września. Rozmowa stała się pretekstem do rozważań o warsztacie pisarza, o świecie literatów, o Warszawie i Polsce, ale i o tym, że ludzie odpowiedzialni za niszczenie przyrody powinni siedzieć. Oczywiście Paweł Sołtys to również Pablopavo - nie zabrakło wątków muzycznych, porozmawialiśmy też o wielkiej pasji autora, czyli Legii Warszawa.
 • Ania Lipnicka
  Anita Lipnicka nam pierwszym opowiedziała wszystko o płycie "OdNowa", odniosła się do głosów krytyki, które pojawiły się po premierze nowej wersji "Piosenki księżycowej" i zapowiedziała, że zacznie odkrywać Warszawę od klubowej strony.
 • Jeszcze kilka lat temu funkcjonowało powiedzenie: Jeżeli nie ma cię w Google'u, to nie istniejesz. Dziś można je odnieść do mediów społecznościowych. Oczywiście firmy energetyczne nieobecne w social mediach, choć nie znikną, prawdopodobnie przegrają walkę o klientów. A to do nich wszak sprowadza się każdy biznes.
 • Microsoft
  Informatyczny gigant Microsoft wykupił LinkedIn – podał portal Tech Crunch. Serwis społecznościowy został sprzedany za 26 miliardów dolarów.