• Jarosław Gowin
  Socjolog Andrzej Rychard nie ma wątpliwości. Były minister sprawiedliwości decydując się na zawieszenie członkostwa w PO udowodnił, że to on ustala, jakimi problemami aktualnie będzie zajmowała się Platforma.
 • Notowania Platformy spadają wskutek wielu drobnych zaniechań. PiS bez pomysłu, choć umiejętnie manipuluje wizerunkiem. Tak profesor Andrzej Rychard ocenia ostatnie wydarzenia na polskiej scenie politycznej. Socjolog udzielił wywiadu miesięcznikowi "The Warsaw Voice".
 • Donald Tusk
  Socjolog wkłada kij w mrowisko. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jadwiga Staniszkis przekonuje, że premier Donald Tusk powinien być "symbolicznym przewodniczącym PO", a władzę oddać komu innemu. Na tym jednak nie kończy.
 • Donald Tusk
  Przewaga PiS nad PO może być trwała. Nie wynika to ze zwiększonej aktywności ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego lecz z błędów rządu Donalda Tuska - oceniają zgodnie socjologowie z którymi rozmawiał Informacyjna Agencja Radiowa. Z kilku ostatnich badań wynika, że największe poparcie wśród wyborców ma PiS a nie Platforma Obywatelska.
 • Dlaczego PO traci poparcie? Eksperci wyliczają...
  Współczucie dla PiS z powodu rocznicy katastrofy smoleńskiej, podwyżki cen żywności i reforma OFE - takie powody spadku poparcia dla PO wymieniają socjologowie, z którymi rozmawiała PAP. Pojawiają się też opinie, że kosztem Platformy bardziej zyskuje SLD niż PiS.