• Rodzinny mecz w kosza
  Według danych Eurobarometr dotyczących aktywności fizycznej Europejczyków ponad dwie trzecie Polaków w ogóle nie uprawia sportu (71 proc.). Z badania* przeprowadzonego przez  Santander Consumer Bank wśród rodziców dzieci w wieku szkolnym (między 7 a 18 lat) wynika jednak, że aż 60 proc. z nich podejmuje aktywność fizyczną ze swoją pociechą przynajmniej raz w tygodniu. 7 proc. deklaruje, że ćwiczy wspólnie codziennie lub prawie codziennie.
 • Kobieta z rowerem na plaży
  Aby być zdrowym i móc cieszyć się atrakcyjną sylwetką, nie wystarczy sama dieta – równie ważna jest aktywność fizyczna. Teoretycznie najlepszy okres na to, żeby jak najwięcej się ruszać, stanowi wiosna i lato. W praktyce jednak wiosenna pogoda bywa bardzo kapryśna, a w lecie niejednokrotnie musimy radzić sobie z falą upałów. Jak pozostać aktywnym, gdy termometry wskazują wysoką temperaturę? Jakie sporty w takiej sytuacji najlepiej wybrać?
 • Kobieta ćwiczy w domu
  Jak ćwiczyć przed telewizorem? Trening dla par według Szymona Gasia.
 • Terning
  Mówi się, że sport to zdrowie. Co, kiedy staje się uzależnieniem?
 • Trening zimą
  Sport to najlepszy sposób na walkę z obniżonym nastrojem – podkreślają trenerzy personalni. Regularna aktywność fizyczna dodaje energii, podnosi poziom endorfin i pomaga utrzymać dobrą kondycję. Na początek wystarczy 15–30 minut spaceru dziennie. Ci bardziej zahartowani nie powinni rezygnować z biegania, pływania czy ćwiczeń na siłowni.
 • Mężczyzna biega z psem
  Bieganie na czworaka, aportowanie i przeciąganie liny. Te i inne zadania składają się na trening o nazwie "Ćwicz, jakbyś był psem". Na pomysł przeprowadzenia tego typu aktywności fizycznej wpadł jeden z trenerów z Londynu, który w ten sposób chciał zachęcić do sportu miłośników czworonogów.
 • Wspinaczka ściankowa
  Bouldering to rodzaj wspinaczki sportowej, gdzie jedynym zabezpieczeniem jest gruby materac. "Ludzie, którzy chodzili na siłownię, dzisiaj zaczynają się wspinać" – przyznał Tomasz Zwolak, który prowadzi we Wrocławiu pierwszą profesjonalną halę do tego rodzaju aktywności.
 • Za co mężczyźni uwielbiają wysportowane kobiety
  Od dłuższego czasu obiecujesz sobie, że zaczniesz ćwiczyć, ale wciąż nie możesz się zmotywować? Być może TO zdoła Cię zachęcić do aktywności fizycznej... Dowiedz się, za co faceci wychwalają na forach internetowych swoje partnerki, które mają sportowe pasje.
 • Fitness
  Powodów, dla których decydujemy się na rozpoczęcie treningu, jest mnóstwo. Pragnienie samodoskonalenia, poprawy nastroju, sytuacja zdrowotna czy nawet noworoczne postanowienie to tylko niektóre z możliwości, ale najczęstsza wciąż pozostaje chęć schudnięcia. Nie wszyscy jednak wiedzą, jaką formę treningu wybrać dla siebie i w jaki sposób osiągnąć wyznaczone cele.
 • Kulturysta
  Polska, Rosja i Turcja należą do najbardziej perspektywicznych rynków fitness. W 2014 roku polski rynek w tym segmencie rósł najszybciej spośród wszystkich krajów europejskich, a przychody właścicieli klubów fitness wyniosły 3,6 mld zł. Według prognoz tendencja ta utrzyma się także w tym roku. Co trzeci właściciel klubu fitness oczekuje zwiększenia przychodów o ponad 7,5 proc.