• Remigiusz Kopiej ze złowioną trocią
  Trocie są prawdopodobnie jednym z najbardziej pożądanych celów wypraw wędkarskich. Dlaczego? Większość z nas na wielokrotne zetknięcie się z trocią nie ma po prostu szans. Gatunek ten nie występuje w naszych wodach zbyt licznie, co więcej, troć to ryba wędrowna, dwuśrodowiskowa, spędzająca większość swojego życia w morzu. Zdradzamy tajemnice pomorskich wędkarzy i innych wyspecjalizowanych w trociowaniu, których sen o kelcie czy srebrniaku stał się rzeczywistością.
 • John Fitzgerald Kennedy
  Już za życia był niezwykle popularny, a wielu widziało w nim odzwierciedlenie własnych ambicji i pragnień. Mimo że miał sporo grzechów na sumieniu, nigdy nie wybuchł skandal obyczajowy z jego udziałem. Oto 11 faktów z życia prezydenta legendy.
 • Wędkarstwo
  Wędkarze żyjący w dużych miastach nie mają łatwego zadania. Często wyrwanie się z wędką i odpoczynek nad większym akwenem graniczy niemal z cudem. Co zatem zrobić, aby rozwijać pasję? Świetnym rozwiązaniem jest wędkowanie w tzw. „kosmosach” – sztucznych basenach zalanych wodą...
 • Scrooser
  Rower? Hulajnoga? Segway? Wynalazek niemieckiej firmy łączy w sobie zalety wszystkich wymienionych pojazdów. Rozwija prędkość nawet 40 km/h, a jedno ładowanie baterii wystarczy nawet na 25 dni... Zobacz jak wygląda Scrooser!
 • Wędkowanie
  Polacy coraz chętniej łowią ryby za granicą, uprawiając tym samym turystykę wędkarską. Jednak żeby przeżyć przygodę z wędką, wcale nie trzeba wyjeżdżać na duński Bornholm czy do fińskiej Laponii. Samodzielnie zorganizowany wyjazd, w Polsce, nad niezbyt odległą wodę, może być równie atrakcyjny. Zdradzamy, jak zorganizować wędkarską przygodę, bo wędkarstwo nie jest nudne!
 • Nurkowanie przy rekinach
  Jedni marzą o spokojnym wypoczynku na plaży, inni na urlopie szukają wrażeń. Dlatego biura podróży coraz częściej w swojej ofercie mają również bardziej ekstremalne propozycje. Należy do nich m.in. nurkowanie przy białych rekinach w RPA.
 • Męska Rzecz 2011
  W jubileuszowej, piątej edycji „Męskiej Rzeczy 2011” nie mogło być zwyczajnie. Do plebiscytu zgłoszono same perełki, a wybór dla jury naprawdę nie był łatwy. Oto nominacje do tytułu najbardziej męskich rzeczy mijającego roku.