• Kamil Durczok
  Choć podczas ostatniej rozprawy tryskał dobrym humorem i wyglądał na pewnego zwycięstwa, to wojna z tygodnikiem „Wprost”, od którego domaga się 9 mln zł odszkodowania, znacząco odbiła się na jego wyglądzie. Oto jak zmienił się Kamil Durczok!
 • Otyły mężczyzna
  Brytyjka, której klinicznie otyły syn zmarł nagle w wieku 18 lat, rozpoczęła kampanię na rzecz walki z otyłością u dzieci. Satish Appleby apeluje, by i rodzice, i dzieci dbali o zdrowe jedzenie i ruch.
 • Mężczyzna
  Coraz więcej Polaków zmienia styl życia na zdrowszy – uprawiają sport i zdrowo się odżywiają. W walce z dodatkowymi kilogramami sięgają po produkty wspomagające kontrolowanie wagi. Rynek ten rośnie o ok. 10 proc. rocznie. Koktajle i batony odżywcze bogate w białko i mikroskładniki mogą zastąpić dwa posiłki dziennie, co oznacza, że nawet osoby o nieregularnym trybie życia nie muszą rezygnować ze zdrowej diety.
 • śmierć
  Znamy wyniki trwającego 12 lat, ogromnego, bo z udziałem ponad 300 tysięcy osób, badania. Uczeni sprawdzili, jakie są główne czynniki przedwczesnej śmierci. Okazuje się, że dwa razy częściej niż otyłość zabija nas... brak ruchu.
 • Rak piersi
  Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. Atakuje głównie panie po menopauzie. Znamy najważniejsze czynniki ryzyka zachorowania oraz wiem, jak zminimalizować zagrożenie. Pewną podpowiedź dają uczeni z Oxford University.
 • Niewysportowany, szczupły mężczyzna mniej zagrożony zawałem niż wysportowany, otyły
  Ogromne badanie z udziałem prawie 750 tysięcy mężczyzn wykazało, którzy panowie są bardziej zagrożeni zawałem serca: szczupli i słabi fizycznie czy otyli i wysportowani.
 • Co szóste dziecko w Polsce ma nadwagę
  Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna gwarantują zdrowie. Oczywiste, chociaż niełatwe w praktyce. Według Światowej Organizacji Zdrowia co szóste polskie dziecko ma nadwagę. Radom postanowił zmierzyć się z problemem i wypowiedział wojnę otyłości wśród najmłodszych.
 • Wysportowane ciało nam się podoba
  Coraz więcej z nas uprawia sport - nawet kilka razy w tygodniu. Moda na wysportowane ciało podbiła Polskę. Ćwiczymy, aby uczynić się atrakcyjniejszymi, zapobiec społecznemu wykluczeniu a nawet… zakonserwować się - czyli uchronić przed starzeniem. Oto wyniki nowych badań!
 • Wskaźnik BMI młodych mam jest wyższy niż ich bezdzietnych koleżanek
  Posiłki ociekające tłuszczem, słodkie napoje - to codzienne menu rodziców z małymi dziećmi. Gdy dodamy do tego niewielką dawkę aktywności fizycznej, waga świeżo upieczonych matek oraz ojców mocno idzie w górę i kończy się sporą nadwagą.