• Lionel Messi
  Słynny Argentyńczyk Lionel Messi w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy był najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie według magazynu "Forbes". 31-letni piłkarz Barcelony, który po raz pierwszy lideruje temu zestawieniu, zainkasował 127 mln dolarów.
 • Agnieszka Radwańska
  Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska zakończyła karierę z dorobkiem 20 wygranych turniejów cyklu WTA Tour. Ponadto osiem razy wystąpiła w finale, w tym raz w imprezie wielkoszlemowej - w 2012 roku na kortach Wimbledonu. Wówczas przegrała w trzech setach z Amerykanką Sereną Williams.
 • Mateusz Morawiecki w otoczeniu siatkarskich mistrzów świata
  Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przyznaniu dodatkowej dotacji Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej w wysokości 15 mln zł. Część tej sumy ma zostać przeznaczona na premie dla zawodników i sztabu szkoleniowego, którzy zdobyli niedawno mistrzostwo świata.
 • Serena Williams
  Tenisistka Serena Williams jest najlepiej zarabiającą sportsmenką. Magazyn "Forbes" wyliczył, że od czerwca 2017 roku przez 12 miesięcy na jej konto wpłynęło 18,1 mln dolarów. Druga w rankingu jest jej rywalka z kortów Dunka Caroline Wozniacki - 13 mln.
 • Futbol amerykański
  Dallas Cowboys z ligi futbolu amerykańskiego NFL to najbardziej wartościowy klub sportowy na świecie. Drugie miejsce w rankingu magazynu "Forbes" zajmuje Manchester United - najbardziej wartościowy klub piłkarski globu. Wartość obydwu wzrosła w stosunku do 2017 r.
 • Zespół w pracy
  Stale zmieniający się rynek pracy, rosnący udział pokolenia millenialsów oraz ewolucja oczekiwań stawianych pracodawcom sprawiają, że motywowanie i budowanie zaangażowania pracowników nabierają znaczenia w bardzo szybkim tempie. Coraz większą rolę odgrywają dodatkowe świadczenia pozapłacowe, w tym m.in. programy z zakresu corporate wellness. Jednocześnie pracownicy coraz częściej oczekują, że praca będzie nie tylko miejscem budowania kariery zawodowej, ale także umożliwi realizację pasji i osobistych marzeń. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez KPMG, pracownicy przykładają dużą wagę do marzeń, a ich realizacja ma bezpośredni wpływ na poczucie szczęścia.
 • Paweł Skrzecz z synem Sebastianem
  "Większość się wspomaga. Jedni legalnie, choć pewnie też nie do końca, bo witaminy można tylko łykać, a nie przyjmować w zastrzykach, w kroplówkach. Bo one są przez polskie ministerstwo traktowane jako doping" - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Sebastian Skrzecz. Do tych słów odnosi się też jego ojciec.
 • Olimpijskie koła
  383,6 mln zł w latach 2013-16 wpłynęło z budżetu państwa na konta polskich związków sportowych, które wysyłają swoich reprezentantów na igrzyska w Rio de Janeiro. Na jednego olimpijczyka w tym okresie przeznaczono średnio 1,6 mln - wyliczyła firma Grant Thornton.
 • Mężczyzna
  Z badan wynika, że im niższe zarobki, tym większe pogorszenie nastroju jesienią. Najmniej zarabiający Polacy są przy tym przekonani, że do poprawy nastroju potrzeba im aż 1500 zł. Natomiast osobom lepiej zarabiających wystarcza na ten cel średnio jedynie 450 zł.
 • Siłownia
  To, czego do niedawna tylko się domyślaliśmy, teraz wiemy już na pewno: wysportowane osoby zarabiają więcej niż ich nieaktywni koledzy i koleżanki. Pracodawcy płacą uprawiającym regularnie sport ok. 10 proc. więcej, bo postrzegają ich jako osoby bardziej pewne siebie, z predyspozycjami do przywództwa w grupie.