• Rosyjscy przywódcy naszkicowani: Władimir Putin i Józef Stalin
  Kiedy usłyszał, jak Władimir Putin chwali Pakt Ribbentrop-Mołotow, który w 1939 roku doprowadził do wybuchu II wojny światowej i ataku na Polskę, postanowił, że swoją najnowszą książkę wyśle na Kreml –  z nadzieją, że może przeczyta ją Władimir Putin albo chociaż ktoś z jego bliskich doradców. Roger Moorhouse, brytyjski historyk i pisarz, przyznaje w rozmowie z dziennik.pl, że jest zaniepokojony rosyjską oficjalną interpretacją historii II wojny światowej. Jak podkreśla, w słowach prezydenta Rosji wyraźnie pobrzmiewa sowiecka propaganda...
 • 62 lata od śmierci Józefa Stalina
  Dziś mijają dokładnie 62 lata od śmierci Iosifa Wissarionowicza Dżugaszwiliego, który zapisał się w historii krwawymi zgłoskami jako Józef Stalin. Bezwzględny dyktator nie wszędzie jednak wzbudza jednakowo negatywne emocje. W rodzinnej Gruzji wciąż nie brak mu fanów.
 • Władimir Putin i Dmitrij Miedwiediew
  Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite ostro krytykuje Władimira Putina. W wywiadzie dla niemieckiego magazynu "Focus" Grybauskaite porównuje rosyjskiego prezydenta do Hitlera i Stalina.
 • Józef Stalin ogłasza stan wojny z Niemcami. "Komsomolskaja Prawda" z 24 czerwca 1941 roku
  Rosjanie w referendum zdecydują, czy na mapie ich kraju znowu pojawi się Stalingrad. Nie chodzi oczywiście o nowe miasto, ale o przywrócenie historycznej nazwy dzisiejszemu Wołgogradowi.