• Kapital Carola Rackete
  Tysiące osób przekazały pieniądze na pokrycie kosztów prawnych kapitan Caroli Rackete, która została aresztowana w sobotę, gdy wpłynęła statkiem przewożącym migrantów do portu na włoskiej wyspie Lampedusa. Kapitan zrobiła to wbrew władzom Włoch.
 • Statek organizacji Sea Watch 3
  Statek niemieckiej organizacji pozarządowej Sea Watch 3 z 40 migrantami, który od środy czekał na zgodę na zacumowanie na Lampedusie, a wcześniej od 12 czerwca stał na morzu, w nocy z piątku na sobotę wpłynął do portu na wyspie nie mając na to zgody.
 • Łódź ratunkowa
  Dramatyczna , ale szczęśliwie zakończona akcja ratunkowa na Morzu Śródziemnym. Statek "Żerań" Polskich Linii Oceanicznych uratował 93 uchodźców, którzy dryfowali na tonącym pontonie, próbując przedostać się z Afryki do Włoch.
 • Służby ratownicze na Lampedusie
  Sycylijska prokuratura jest na tropie szajki, która zorganizowała tragiczny rejs uchodźców z Północnej Afryki na Lampedusę. Tymczasem z wraku wiozącego ich kutra, który zatonął w pobliżu wyspy, wydobyto dalsze ciała ofiar i ich liczba wynosi już 249.
 • Nagranie z mostku kapitańskiego dowodem chaosu na Concordii
  "Panie kapitanie, pasażerowie zaczynają sami schodzić do łodzi ratunkowych" - słychać na amatorskim nagraniu z włoskiego wycieczkowca. Na filmie widać co działo się na mostku w pierwszych kilkudziesięciu minutach po tym jak Costa Concordia uderzyła w skałę. Panował wielki chaos.
 • Wrak statku Costa Concordia
  Pracujący we wraku statku Costa Concordia płetwonurkowie otrzymali specjalne zadnie. Mieli odnaleźć pluszowego misia. Zabawkę zgubił chłopiec, który był na pokładzie statku w dniu katastrofy 13 stycznia. Pluszaka, który dla malca ma wyjątkową wartość, udało się odnaleźć.
 • Costa Concordia uderzyła o skały 13 stycznia u wybrzeży wyspy Giglio
  15 lat za nieumyślne spowodowanie śmierci. 10 lat za zniszczenie statku. 8 lat za porzucenie każdego z ponad 300 pozostawionych na pastwę losu pasażerów. To daje w sumie 2697 lat więzienia. Właśnie tego chcą prokuratorzy dla Francesco Schettino, kapitana statku Costa Concordia. 
 • Postępowanie w sprawie katastrofy Costa Concordii
  Sąd w Grosseto w Toskanii, prowadzący postępowanie w sprawie katastrofy statku Costa Concordia, wynajął miejscowy teatr, bo tylko w nim może pomieścić się ponad 4200 osób, które były na pokładzie; teraz zostaną one wezwane na tzw. postępowanie incydentalne.
 • Adwokaci pasażerów: katastrofa to nie tylko wynik szaleństwa kapitana
  Adwokaci pasażerów statku Costa Concordia uważają, że przyczyn jego katastrofy nie można sprowadzać do "chwili szaleństwa kapitana" Francesco Schettino i "inercji" załogi. Ich zdaniem trzeba ustalić odpowiedzialność armatora i kapitanatów włoskich portów.
 • Znaleziono ciało 16. ofiary katastrofy statku Costa Concordia
  Ratownicy znaleźli we wtorek ciało 16. ofiary katastrofy statku Costa Concordia, którego wrak leży u wybrzeży wyspy Giglio w Toskanii. To starsza kobieta, która miała na sobie kamizelkę ratunkową.