• Piotr Walentynowicz
  Piotr Walentynowicz - jako pierwszy obywatel Polski - otrzymał status pokrzywdzonego w prowadzonym przez organy Federacji Rosyjskiej śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej. Dzięki temu powinien uzyskać dostęp do akt sprawy - uważa jego pełnomocnik Lech Obara.
 • Zgromadzenie ONZ
  Polska była jednym z państw, które wstrzymały się od głosu przy czwartkowym uchwalaniu przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych rezolucji w sprawie statusu Jerozolimy. Z państw UE od głosu wstrzymały się również: Chorwacja, Czechy, Łotwa, Rumunia i Węgry.
 • Miejsce katastrofy smoleńskiej
  Wnuk Anny Walentynowicz wystąpił do rosyjskich organów śledczych o nadanie statusu poszkodowanego w postępowaniu dotyczącym katastrofy smoleńskiej. Po uzyskaniu takiego statusu Piotr Walentynowicz winien otrzymać dostęp do akt sprawy - uważa jego pełnomocnik Lech Obara.
 • Kontrola na polskiej granicy
  W pociągu powrotnym z Polski na Białoruś zaczęła rodzić Czeczenka, której odmówiono statusu uchodźcy. Taka alarmująca informacja dotarła do nas kilka dni temu. Okazało się, że kobieta w zaawansowanej ciąży źle się poczuła i trafiła do szpitala, lecz nie urodziła. Nie był to jednak koniec jej perypetii. Na polsko-białoruskim przejściu granicznym dzieją się coraz dramatyczniejsze historie.
 • Jarosław Kaczyński w Sejmie
  Sejm przyjął w piątek ustawę o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, która wprowadza m.in. jawność ich oświadczeń majątkowych i generalną barierę 70. roku życia, by mogli orzekać - chyba że są w pełni zdrowia.
 • Jerozolima
  Jest porozumienie w sprawie Starego Miasta w Jerozolimie. Poinformował o tym amerykański sekretarz stanu John Kerry po rozmowach w stolicy Jordanii. Chodzi o to, aby zmniejszyć napięcie między Izraelczykami a Palestyńczykami. To właśnie sprawa Wzgórza Świątynnego doprowadziła do fali ataków nożowników oraz palestyńskich protestów.
 • Janusz Korwin-Mikke
  Aż cztery wnioski o rejestrację partii KORWiN trafiły do stołecznego Sądu Rejestrowego. "Historia wygląda jak komedia pomyłek", opisuje "Rzeczpospolita".
 • Władimir Putin i Petro Poroszenko
  Donieccy separatyści nie mają zamiaru realizować ukraińskiej ustawy o wyjątkowym statusie niektórych rejonów Zagłębia Donieckiego. Nadaje ona im niemal rangę autonomii wewnątrz państwa ukraińskiego.
 • Mężczyzna
  Nienaganne maniery, nieskazitelny gust, zamiłowanie do detali oraz nowoczesnych gadżetów – właśnie po tym możemy rozpoznać mężczyznę z klasą. Drogie samochody, elektronika, luksusowe sprzęty domowe czy ubrania nie tylko identyfikują luksus, lecz także w subtelny sposób podkreślają styl na wysokim poziomie.
 • Polskie monety
  Nowa ustawa o SKOK-ach miała wprowadzić do nich więcej demokracji. Jednak centrala, tuż przed wejściem w życie nowego prawa, zmieniła status, który utrwalił przewagę SKOK-u Stefczyka. Mniejsze kasy nie chcą się jednak na to zgodzić i idą na prawniczą wojnę.