• Niemowlę z grzechotką
  Ząbkowanie to niełatwy proces dotyczący dzieci między 6. a 33. miesiącem życia. Jak ulżyć maluchowi w bólu? W trosce o jego zdrowie i bezpieczeństwo warto wypróbować jedną z tych naturalnych metod.
 • Kobieta je deser z owocami
  Mocna herbata o poranku, garść świeżych jagód czy wiśni, a może lampka czerwonego wina do kolacji – brzmi znajomo, prawda? To produkty spożywcze, po które sięga od czasu do czasu każdy z nas. Tego typu przekąski czy napoje są smaczne, jednak mogą też przyczyniać się do żółknięcia i przebarwiania się zębów. Jak radzić sobie z tym nieestetycznym problemem i czy dieta to jedyna przyczyna powstawania zmian na naszych zębach?
 • Jak dbać o higienę jamy ustnej?
  Od małego jesteśmy uczeni, że należy dbać o zęby – myć je po każdym posiłku oraz regularnie odwiedzać dentystę. Czy to wystarczy?
 • Kobieta przegląda się w lustrze
  Przez brudne dłonie możemy nabawić się bolesnego zapalenia jamy ustnej czy uciążliwej opryszczki. Jak temu zapobiec, tłumaczy Magdalena Szela-Słowik, stomatolog, ekspert akcji „Nie musi ci to przeszkadzać”.
 • Diastema
  Masz diastemę i zastanawiasz się, czy warto się jej pozbyć? Kiedyś uważana za defekt estetyczny, teraz coraz częściej uważana za modny dodatek. Przykład? W Wielkiej Brytanii odnotowuje się niepokojący wzrost liczby pacjentek, które chcąc uzyskać charakterystyczny uśmiech gwiazd, pomocy szukają u stomatologa.
 • Ból zęba
  Ból zęba plasuje się wysoko w rankingach na najgorszy ból, jakiego można doświadczyć. Choć ciężko w to uwierzyć, ząb może boleć na kilka, a nawet kilkanaście sposobów! Dowiedz się, jakie są najczęstsze rodzaje bólu zębowego i jak go leczyć.
 • wybielanie zębów
  Planujesz wybielanie zębów? Użyć pasty wybielającej zęby? A może rozważasz zabieg wybielający w gabinecie dentystycznym? Zobacz, która metoda najlepsza.
 • Ząb
  „Przeglądy stomatologiczne trzeba wykonywać regularnie” – to hasło, słyszymy niemal zawsze, gdy odwiedzamy gabinet stomatologa. Niestety, niewiele osób może się pochwalić tym, że raz na pół roku sprawdza u dentysty stan swojego uzębienia. Zazwyczaj stomatologa odwiedzamy, gdy z zębami „coś się dzieje”. Odczuwany dyskomfort może świadczyć o głębokiej próchnicy, urazie zęba czy zapaleniu przyzębia. W przypadku zaawansowanych ubytków niezbędne będzie przeprowadzenie leczenia kanałowego. Endodoncja pozwoli skutecznie, ale także – dzięki obecnym metodom znieczuleń – komfortowo, uratować nasz ząb.
 • Piękne, białe zęby
  Licówki, czyli cienkie, ceramiczne płytki naklejane na zęby to sekret idealnego uśmiechu Catherine Zety-Jones, Jennifer Garner i Emily Blunt. Wiele kobiet na świecie pragnie mieć podobne zęby. Zanim jednak sięgniesz po licówki, warto o nich wiedzieć parę rzeczy. O czym konkretnie należy pamiętać?
 • Szczoteczka z pastą do zębów
  W ciągu roku spędzamy średnio ponad 24 godziny na myciu zębów. Ale czy zastanawiamy się, czym właściwie myjemy zęby i potrafimy rozszyfrować skład pasty do zębów? Pytamy stomatologa o najczęściej występujące składniki pasty i ich działanie.