• Gabinet stomatologiczny
  Z rządowych dopłat do gabinetów stomatologicznych skorzystało tylko 187 szkół. Dentystę ma wciąż mniej niż co dziesiąta placówka.
 • Kobieta u dentysty
  Ból dziąsła, często bagatelizowany, może oznaczać początek groźnego zapalenia przyzębia. Nieleczone zapalenie prowadzi do paradontozy, przez którą można nawet stracić zęby i wprowadzając drobnoustroje do krwi, doprowadzić do innych poważnych chorób. O czym warto pamiętać, by do tego nie dopuścić?v
 • Kontrola zębów
  Dentyści mogą w przyszłości oferować plomby wydrukowane dzięki drukarkom 3D. Specjalny materiał do wypełnień będzie też zapobiegał próchnicy - zapewniają wynalazcy z Holandii.
 • Setki tysięcy pacjentów bez darmowej stomatologii
  Na Podkarpaciu, gdzie ok. 800 tys. pacjentów pozbawionych jest obecnie bezpłatnej opieki dentystycznej, NFZ ogłosi w piątek dodatkowy konkurs na świadczenia stomatologiczne. W regionie ponad 30 proc. dentystów nie podpisało dotąd kontraktów na 2011 rok.
 • Start do zdrowych zębów
  Wielu z nas kojarzy zdrowy stan uzębienia z białymi, "równymi" zębami i świeżym oddechem. Może się wydawać, że wystarczy wyleczyć zęby, by móc cieszyć się pięknym uśmiechem. Z pewnością właściwe leczenie jest elementem najważniejszym, jednak droga do mocnych, zdrowych zębów jest bardziej skomplikowana.