• Papież Franciszek
  Papież Franciszek podczas spotkania z 5 tysiącami działaczy ruchów ludowych z wielu krajów mówił, że na świecie rządzi pieniądz przy pomocy "bicza strachu". Sytuację migrantów i uchodźców określił jako "hańbę". Za "skandal" uznał ratowanie banków, a nie ludzi.
 • Przerażona kobieta w łóżku
  Dużo emocji, wybuch gorąca na całym ciele, rozszerzone źrenice, nagły przypływ adrenaliny, która dostarcza dawki mocnych wrażeń. W ułamku sekundy odczuwamy ciarki, przyspieszone bicie serca i napięcie mięśni. Jak wynika z sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń, przeszło co drugi Polak odczuwa potrzebę ekscytującego lęku.
 • Kobieta w windzie - klaustrofobia
  Fobia to zaburzenie nerwicowe, które powoduje lęk przed różnymi sytuacjami, przedmiotami czy zjawiskami. Każdy słyszał o arachnofobii, czyli lęku przed pająkami. Okazuje się jednak, że istnieją fobie, w które aż ciężko uwierzyć. Jak nazywa się strach przed masłem orzechowym, przyklejonym do podniebienia? Czy wiedzieliście, że anatidefobia to lęk przed byciem obserwowanym przez kaczki? Te i inne ciekawostki znajdziecie w materiale.
 • Sondaż dla DGP: Czy boimy się zamachów?
  W ostatnich miesiącach spadła liczba Polaków obawiających się zagrożenia terrorystycznego w Polsce - wynika z sondażu dla DGP. W najnowszym badaniu przeprowadzonym na panelu badawczym Ariadna takie obawy wyraża 41 proc. pytanych.
 • Kamil Glik
  27 lipca Fenerbahce Stambuł zmierzy się z AS Monaco w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów.
 • Ćwiczenia antyterorystyczne na stadionie we Wrocławiu
  Szansa na to, że zginiesz, czytelniku, z rąk seryjnego zabójcy, jest mniejsza niż na to, że poniesiesz śmierć wskutek przygniecenia automatem z batonikami. Jednak boimy się „bestii”, a nie urządzenia z przekąskami. Politycy o tym wiedzą
 • Marcin Zaremba
  Politycy dobrze odczytują nastroje społeczne i grają tymi lękami, wykorzystując je do własnych celów. Nie potrafię ocenić, ile osób uwierzyło w to, że uchodźcy zakażą nas groźnymi chorobami. Chciałbym wierzyć, że mniej, niż w 1946 r. w Kielcach było przekonanych, że Żydzi mordują chrześcijańskie dzieci na macę.
 • Maryla Rodowicz
  Maryla Rodowicz mieszka w pięknej starej willi w podwarszawskim Konstancinie. Artystka jest przekonana, że w jej domu żyją duchy poprzednich lokatorów.
 • Dziecko u dentysty
  Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym to wielkie przeżycie dla każdego dziecka. Od tego, czy będzie dla niego ciekawą przygodą czy raczej udręką, zależy bardzo wiele. Jeśli nie chcemy, by dziecko przez całe życie odczuwało strach na myśl o dentyście, warto odpowiednio przygotować się pierwszego spotkania. Podpowiadamy, jak to zrobić.
 • Mężczyzna
  Polski mężczyzna chciałby być jak agent 007: odważny, wysportowany i silny, a do tego zdrowy! Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że nie tylko zaczęli dbać o siebie, ale też przestają się wstydzić szukania porad w gabinetach specjalistów.