• Dentysta
  Z badania opinii przeprowadzonego na potrzeby kampanii „Lekcja Stomatologii”i wynika, że problem dentofobii dotyczy nie tylko dzieci, ale także dorosłych, w tym co drugiego mężczyzny. Pamiętają oni o regularnych przeglądach swoich samochodów, jednak rezygnują z kontroli własnego uzębienia. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że takie zaniedbania mogą wiązać się z ogromnymi kosztami zdrowotnymi oraz finansowymi.
 • Matka z dzieckiem obserwująca nadciągającą burzę
  Wiele dzieci, zwłaszcza najmłodszych, odczuwa lęk przed burzą. Boją się odgłosów grzmotów i widoku błyskawic. Psycholog Dorota Zawadzka przestrzega, aby w żadnym wypadku nie lekceważyć dziecięcych lęków, ponieważ mogą się one przerodzić w fobie, które w przyszłości utrudnią normalne życie.
 • Dziecko
  Wiele dzieci, zwłaszcza najmłodszych, odczuwa lęk przed burzą. Boją się odgłosów grzmotów i widoku błyskawic. Psycholog Dorota Zawadzka przestrzega, aby w żadnym wypadku nie lekceważyć dziecięcych lęków, ponieważ mogą się one przerodzić w fobie, które w przyszłości utrudnią normalne życie.
 • Magdalena Cielecka
  Wakacje w egzotycznych zakątkach świata to marzenie wielu osób. Okazuje się jednak, że taka podróż może mieć bardzo tragiczny finał. O swojej dramatycznej przygodzie opowiedziała ostatnio Magdalena Cielecka.
 • Pasażer
  Specjalne kursy i szkolenia skutecznie pomagają zmniejszyć, a nawet wyeliminować lęk przed lataniem samolotem. Polacy coraz więcej podróżują prywatnie i służbowo, dlatego też coraz częściej decydują się na udział w warsztatach pozwalających pokonać strach przed lataniem.
 • Kobieta w kostiumie na Halloween
  W Polsce już na dobre zagościło Halloween – wydrążone dynie zdobią witryny sklepów, domów i restauracji, kina oferują maratony filmów grozy a Polacy bawią się na tematycznych imprezach w klubach. Dlaczego lubimy się bać? Co sprawia, że poszukujemy na każdym kroku adrenaliny i dreszczyku emocji? O psychologii strachu opowiada Mateusz Grzesiak, psycholog i międzynarodowy trener rozwoju osobistego.
 • Przestraszona kobieta
  Boisz się pająków? Dobrym sposobem na pozbycie się fobii jest patrzenie na inną osobę, która wchodzi w interakcję z pająkiem, jak sugeruje nowe badanie Karolinska Institutet w Szwecji. Badanie opublikowano w Psychological Science.
 • Jak pokonać lęk?
  Boisz się pająków lub małych przestrzeni? Zanim zaakceptujesz swoją fobię, zawalcz z nią. Naukowcy znaleźli prosty sposób. Warto go wypróbować.
 • Burza wywołuje u wielu ludzi duży lęk
  Gwałtowne burze nawiedzają całą Polskę. Powalone drzewa, podtopienia, uszkodzone dachy to tylko niektóre ze szkód jakie mogą wyrządzić. Intensywne wyładowania atmosferyczne mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.
 • "Życie bez strachu"
  Poszukiwacze mocnych wrażeń zapisują się na kurs „Życie bez strachu”, po bo ty przesuwać granice bólu i hartować wytrzymałość organizmu. Zajęcia odbywającego się w Petersburgu. Uczestnicy będą mieli okazję położyć się na gwoździach, chodzić po rozżarzonych węglach i poczuć ból zadawany przez ostrze noża na własnym ciele...