• Premier Mateusz Morawiecki
  Rolnicy dotknięci suszą dostaną 1000 zł dopłaty do hektara, jeśli straty są wyższe niż 70 proc. - ogłosił premier Mateusz Morawiecki podczas II Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" w Kolnie (Podlaskie). Według ministra rolnictwa, wypłaty powinny ruszyć we wrześniu.
 • Susza
  Straty spowodowane przez tegoroczną suszę szacuje się na 1 mld 87 mln 955 tys. zł - wynika z informacji ministra rolnictwa i rozwoju wsi, z którą zapoznał się we wtorek rząd. Dodano, że zgodnie z danymi z początku sierpnia br. suszę zanotowano w 134 tys. 289 gospodarstwach rolnych na powierzchni 1 mln 805,5 tys. ha upraw.
 • rolnik, rolnictwo
  Rolnikom będzie udzielona pomoc w związku z suszą - powiedział w Sejmie minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że wojewodowie dostali polecenia oszacowania suszy w gminach nią dotkniętych.
 • rolnik rolnicy traktor ursus
  PSL zarzuca PiS kłamstwa w sprawie pomocy dla rolników po suszy w 2006 roku. Podczas konferencji w Sejmie poseł Piotr Zgorzelski powiedział, że nie było to ani 600 ani 500 milionów złotych, o których mówili politycy PiS, tylko niewiele ponad 400 milionów. Pieniądze nie zostały też jego zdaniem wypłacone "natychmiast" bo wnioski zebrano do końca roku a pieniądze wypłacano do końca stycznia 2007 roku.
 • Niski stan wody na Wiśle spowodowany suszą
  Susza wystąpiła na powierzchni 800 tysięcy hektarów upraw. Wartość strat to około 550 milionów złotych - poinformował po telekonferencji z wojewodami minister rolnictwa Marek Sawicki.
 • Premier Ewa Kopacz (C) i minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki (L) oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski (2P) i wielkopolski Piotr Florek (P) podczas narady przedstawicieli rządu z wojewodami oraz przedstawicielami służb w sprawie szkód w uprawach wyrządzonych przez suszę
  Premier zapowiada szerszą pomoc dla rolników w związku z suszą. Ewa Kopacz apeluje jednak, by prowadzący gospodarstwa zgłaszali szacunki strat.