• Powódź. Rzeka Mała Panew występuje z brzegów w miejscowości Zielona. Strażacy umacniają okolice mostu
  To była pracowita noc dla małopolskich strażaków. Przez nawałnice, które przeszły nad południem Polski, interweniowali ponad 120 razy. Wezbrana woda podtopiła szpital, wlewała się do piwnic...
 • Strażacy umacniają wał
  Wielkie pompowanie i sprzątanie w miejscowościach powiatu jasielskiego, gdzie doszło do podtopień. Po ulewnych deszczach w wodzie stało tam wczoraj około 40-tu budynków. Wylały studzienki kanalizacyjne i lokalne potoki, przelewały się rowy melioracyjne. Nieprzejezdna była też trasa przelotowa - pod wiaduktem - w centrum Jasła.
 • Wóz strażacki wpadł w wielką wyrwę w jezdni
  Niewiele brakowało, a ten wypadek skończyłby się tragedią. Pod wozem strażackim pędzącym przez Głuchołazy na pomoc zalewanym domom zarwała się podmyta jezdnia. Wyrwa jest tak potężna, że skryła cały tył stara. Strażacy zamiast nieść pomoc, muszą poczekać na ciężki dźwig, których ich podniesie.
 • Podtopione domy w Skoczowie
  Synoptycy mają dobre wieści. Opady deszczu są coraz słabsze, więc nie ma zagrożenia powodzią - twierdzą eksperci IMGW. Do tego, jak mówią hydrolodzy, poziom wód opada w górnych odcinkach rzek.
 • Podwyższony poziom wód
  Wisła przekroczy stany alarmowe - uprzedza wojewoda mazowiecki, Jacek Kozłowski. Choć pogoda na samym Mazowszu zacznie się poprawiać już jutro, to fala wezbraniowa na rzece dotrze dopiero w poniedziałek. Przez Warszawę powinna ona przepływać 21, 22 i 23 maja, przez powiat płocki - około 25 maja.
 • Zalane domy w Kurowie
  Woda przerwała wały w Skoczowie, w kilku miejscowościach rzeki zniszczyły mosty. Rząd jednak zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą, podtopienia są lokalne, a o powrocie powodzi z 2010 roku nie ma nawet mowy.
 • Strażacy walczą z powodzią
  Stan rzek dość szybko się podnosi. W Skoczowie Wisła przerwała już wał - zalanych jest siedem domów. Strażacy zapewniają jednak, że panują nad sytuacją.
 • Strażacy układają worki z piaskiem na wale przeciwpowodziowym
  Ponad 380 interwencji małopolskich strażaków w związku z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Najwięcej pracy mieli strażacy w powiecie nowotarskim, tatrzańskim i limanowskim
 • Huragan Sandy nad Nowym Jorkiem
  Opady rzędu 20 centymetrów, wiatr do 160 kilometrów na godzinę - huragan Sandy nadciągnął nad Stany Zjednoczone. Wschodnie wybrzeże kraju zez wiele godzin przygotowywało się na nadejście żywiołu. "Sandy może przynieść katastrofę" - wieszczyło CNN.