• Jan Szyszko
  Na zarobki polskich posłów nie składa się tylko pensja czy specjalna dieta. Wielu polityków z Wiejskiej pobiera też, z racji wieku czy stażu pracy, emerytury. Wśród nich są między Jan Syszko, Ryszard Terlecki z PiS czy Marcin Święcicki i Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO . I na te świadczenia na pewno nie mogą narzekać. - Rekordziści z Wiejskiej biorą nawet 7 tysięcy złotych emerytury co miesiąc – informuje "Super Express".
 • Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci w Sejmie
  Rodzice protestujący w Sejmie, zapowiedzieli że dziś opuszczą budynek. Zaznaczyli jednocześnie, że protest jest jedynie zawieszony, bo przyjęta dziś przez posłów propozycja ich nie zadowala.
 • Mateusz Szczurek
  "Zrównanie świadczeń wszystkim opiekunom niepełnosprawnych kosztowałoby budżet państwa 20 miliardów złotych" - powiedział w Sejmie Mateusz Szczurek. Zdaniem ministra finansów, zrównanie zasiłków zarówno dorosłym niepełnosprawnym, jak i rodzicom opiekującym się dziećmi niezdolnymi do samodzielnego życia, jak chciało Prawo i Sprawiedliwość, skutkowałoby też podniesieniem podatku VAT o 4 procent.
 • Protest rodziów niepełnosprawnych dzieci w Sejmie
  Sejm przyjął ustawę podnoszącą wysokość zasiłków dla opiekunów niepełnosprawnych dzieci. Uchwalone zmiany są zgodne z propozycjami, jakie protestującym na Wiejskiej rodzicom przedstawił premier Donald Tusk. A to oznacza, że świadczenia wzrosną od 1 maja.
 • Protest rodziów niepełnosprawnych dzieci w Sejmie
  Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny odrzuciła wszystkie poprawki zgłoszone podczas drugiego czytania do projektu ustawy podwyższającego świadczenia pielęgnacyjne rodzicom niepełnosprawnych dzieci.
 • Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci
  Temperatura dyskusji o podwyżce świadczeń dla rodziców niepełnosprawnych dzieci wyraźnie opadła. Politycy przypomnieli o zgłoszonych wczoraj poprawkach i zarzucili rządowi, że działa wyłącznie pod wpływem protestujących. Debacie przysłuchiwali się okupujący od 15 dni Sejm rodzice.
 • Jeśli uda się spełnić obietnice, będzie dobrze
  Dynamiczne expose, pociągnęło za sobą liczne komentarze. Jeden z ekonomistów zaskakująco ocenia obietnice rządu. Przemysław Kwiecień, z X-trade Brokers uważa, że premierowi zależy, by być zapamiętany jako ten, który zrobił coś istotnego.
 • Joanna Kluzik-Rostkowska
  Szefowa PJN Joanna Kluzik-Rostkowska wezwała w środę minister pracy i polityki społecznej Jolantę Fedak do publicznej debaty. Zdaniem PJN Fedak, jako szefowa resortu, popełniła pięć grzechów, z których najnowszy dotyczy "dewastacji systemu emerytalnego".