• Ksiądz podczas mszy
  Przebrani za księży karabinierzy z okolic Rzymu pod pretekstem odwiedzin z wielkanocnym błogosławieństwem zostali wpuszczeni do willi, w której znajdowała się centrala handlu narkotykami. Aresztowali cztery osoby.
 • Prezydent Andrzej Duda
  Prezydent z małżonką złożyli Polakom życzenia wielkanocne. "Aby liturgiczne obchody Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa napełniły Państwa serca Bożymi łaskami, nadzieją i miłością" - mówił Andrzej Duda w klipie zamieszczonym na stronie prezydenta.
 • Tankowanie
  W porównaniu do sytuacji z 2015 r., wyjeżdżając na święta najwięcej oszczędzą kierowcy tankujący autogaz, którego ceny są niższe o 35 gr. na litrze, benzyna bezołowiowa 95 jest tańsza o 58 gr. na litrze, a olej napędowy o 68 gr. na litrze - oceniają analitycy BM Reflex.
 • Warszawa
  W niedzielę i poniedziałek autobusy, tramwaje i metro będą kursować według świątecznych rozkładów jazdy, kilkanaście linii autobusowych zostanie zawieszonych. W piątek kierowcy nie będą musieli płacić za parkowanie, a na ulice wyjedzie rowerowa Masa Krytyczna.
 • Koszyk
  Ceny podstawowych produktów żywnościowych na Wielkanoc są średnio o 5 proc. wyższe niż przed rokiem – wynika z analizy przygotowanej we współpracy z największymi sieciami handlowymi w kraju.
 • Wielkanocny poniedziałek w Kazimierzu Dolnym
  Policjanci sprawdzają parki i osiedla, tak, aby wyłapywać wszystkich, którzy przekroczą umiar w polewaniu innych wodą.
 • Msza w Bazylice Bożego Grobu w Jerozolimie
  Półtora tysiąca katolików modliło się w czasie porannej, niedzielnej mszy rezurekcyjnej, w Bazylice Bożego Grobu w Jerozolimie. Uroczystą mszę w miejscu, gdzie Chrystus miał być zabity, złożony do grobu i gdzie miał zmartwychwstać odprawił łaciński patriarcha Jerozolimy Fuad Tual. Wielkanoc obwieściły dzwony.
 • Bazylika Bożego Grobu w Jerozolimie
  Tysiące osób świętują Wielkanoc w Jerozolimie. Na tegoroczne święta do miejsca w którym rozpoczęła się historia chrześcijaństwa przyjechali turyści i pielgrzymi ze Stanów Zjednoczonych, Azji, Ameryki Łacińskiej i Europy, w tym także z Polski. Część osób jednak dziwi się a nawet nie ukrywa rozczarowania tym, jak wygląda Wielkanoc w Jerozolimie.
 • Produkty wielkanocne
  Wielkanoc to nie tylko czas religijnej refleksji i spotkań z rodziną, ale też odpoczynku. Po intensywnych dniach przygotowań przedświątecznych, teraz powinniśmy odłożyć codzienne obowiązki i zwolnić. Zdaniem psychologa Martyny Pawlak należy zachować zdrowy egoizm: Warto zachować dystans, nie zapomnieć o sobie i o swoich potrzebach. 
 • Kawa po turecku
  Choć wśród wielkanocnych przysmaków nie powinno zabraknąć tradycyjnych, polskich babek i mazurków, święta to dobra okazja do podjęcia kulinarnych eksperymentów. Duże pole do popisu daje aromatyczna kawa. Sprawdza się zarówno jako składnik ciast, dodatek do deserów oraz sposób na poświąteczną poprawę trawienia. Gdzie warto szukać inspiracji?