• Pandemia świńskiej grypy dotknęła co czwartego człowieka
  Nawet co czwarty człowiek zaraził się świńską grypą podczas pandemii cztery lata temu. O zasięgu globalnej epidemii grypy piszą w najnowszym raporcie eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
 • Pielęgniarka ze strzykawką - zdjęcie ilustracyjne
  Pięć przypadków wirusa AH1-N1 w Warszawie - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Wszyscy chorzy przebywają w Szpitalu Praskim. Jak mówi dyrektor do spraw medycznych Ryszard Feldman dwóch pacjentów jest w stanie ciężkim.
 • Szczepienia przeciwko grypie - zdjęcie ilustracyjne
  Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego twierdzi, że grypa typu AH1N1 to zwykła grypa sezonowa. Jan Bondar powiedział w radiowej Jedynce, że mimo to jest ona groźna, szczególnie dla osób starszych i obciążonych innymi schorzeniami, takimi jak na przykład astma czy choroby układu krążenia.
 • Niemcy zniszczą miliony szczepionek przeciw świńskiej grypie
  Niemieckie władze zamierzają zniszczyć niewykorzystane szczepionki przeciwko świńskiej grypie o wartości 250 mln euro - podał w środę niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
 • Świńska grypa stała się sezonowa
  Choć media straszyły w zeszłym roku Polaków epidemią groźnej świńskiej grypy, okazało się, że były to obawy na wyrost. Większość zachorowań na grypę tej zimy wywołuje właśnie wirus A/H1N1, co oznacza, że stał się już wirusem sezonowym. Co więcej, zapadalność na grypę pod koniec lutego spadła.
 • Świńska grypa zabiła dwie osoby, w tym 2,5-letnie dziecko
  2,5-letnia dziewczynka trafiła do szpitala 3 stycznia, ale jej stan się pogarszał. Następnego dnia trafiła na OIOM. W niedzielę wieczorem zmarła. Nie żyje także 50-letni mężczyzna, który trafił do szpitala w Słupsku. Wciąż pojawiają się informacje o kolejnych ciężkich przypadkach.
 • "Wirus świńskiej grypy wcale nie jest nowy"
  Wirus świńskiej grypy H1N1 w wielu aspektach może być dla ludzkości nowy, lecz jego główna cecha wskazuje, iż bliski jest grypie hiszpance z 1918 roku - ogłosili amerykańscy naukowcy.
 • Co trzeba wiedzieć o świńskiej grypie
  Świat żyje w strachu przed świńską grypą. Choroba pojawia się w kolejnych krajach - teraz dotarła także do Polski. Co trzeba wiedzieć o tej chorobie? Nie można się nią zarazić, jedząc gotowaną, pieczoną czy smażoną wieprzowinę. Ale uwaga! Objawy są podobne do tych przy zwykłej grypie.