• blok, mieszkanie
  W Sylwestra deweloperzy i właściciele nieruchomości będą mieć powody do świętowania. Jak wynika z danych najpopularniejszego serwisu nieruchomości – Otodom, ceny mieszkań w 2018 rosły we wszystkich największych miastach. Zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym jest nawet o 15 proc. drożej niż jeszcze w styczniu 2018.
 • Andrzej Duda i Barack Obama przy jednym stole na kolacji zorganizowanej przez ON
  "Z Moskwą trzeba rozmawiać, robią to nawet Ukraińcy" - podkreśla były wiceszef MSZ Witold Waszczykowski, chwaląc obecność polskiego prezydenta przy jednym stole z Barackiem Obamą i Władimirem Putinem. Również politycy PO pozytywnie oceniają wizytę Andrzeja Dudy w ONZ.
 • Andrzej Duda i Władimir Putin w czasie toastu
  Prezydent Rosji Władimir Putin chciał stuknąć się kieliszkiem z Andrzejem Dudą, ale widząc jego powściągliwość, był zmuszony usiąść - taką interpretację chwili wznoszenia toastu w czasie uroczystego lunchu z udziałem m.in. prezydenta USA i sekretarza generalnego ONZ przedstawia serwis wPolityce.pl.
 • Andrzej Duda, Barack Obama, Władimir Putin
  Z jednej strony prezydent Andrzej Duda zasiadał przy jednym stole z Barackiem Obamą, ale z drugiej przy tym samym stole siedział Władimir Putin. Wszyscy wspólnie pili szampana w czasie toastów. Szokujący obraz? Na to pytanie odpowiedział w "Kontrwywiadzie" RMF FM Włodzimierz Cimoszewicz.
 • Festiwal Wina i Szampana w Budapeszcie
  W ubiegłym roku pojawiło się ponad 200 stoisk, na których można było spróbować ponad 2 tysiące różnego rodzaju win. Przy niektórych z nich, najbardziej znane u nas Tokaje czy Egri Bikaver , wydają się prawdziwie egzotycznymi rarytasami. Oto Festiwal Win i Szampanów, odbywający się we wrześniu na zamku w Budapeszcie. Idealne zwieńczenie sezonu urlopowego. Warto pomyśleć o tym już teraz.
 • Lech Wałęsa
  Lech Wałęsa ponownie zabiera głos w sprawie kontroli na londyńskim lotnisku. "Moja reakcja po zdarzeniu na lotnisku spowodowana była wprowadzeniem w błąd, a nie samym faktem drobiazgowej kontroli" - pisze były prezydent na swoim blogu.
 • Lech Wałęsa
  Wraca sprawa Lecha Wałęsy i "upokarzającej kontroli" - jak sam mówił - na londyńskim lotnisku. Miało do niej dojść, bo podczas prześwietlania bagażu, zauważono, że znajdują się w nim… cztery butelki szampana.
 • Szampan poprawia działanie mózgu
  Picie od jednego do trzech kieliszków tego napoju z bąbelkami tygodniowo może zapobiegać pogarszaniu się z wiekiem pamięci - wynika z najnowszych badań. Zmniejsza się też ryzyko choroby niedokrwiennej serca i udaru.
 • Alternatywa dla szampana
  Nowego Roku nie trzeba w cale świętować przy lampce prawdziwego szampana, którego ceny sięgają kilku tysięcy złotych. Francuskie, hiszpańskie i amerykańskie wina musujące są godnym polecenia substytutem tradycyjnych bąbelków - zapewniają eksperci.
 • Sylwestrowy savoire-vivre
  Strzelające w górę z impetem korki i buzujące bąbelki, to nieodłączny element sylwestrowej nocy. Jest jednak kilka zasad, o których warto pamiętać przed podaniem szampana o północy.