Szczepan Twardoch odsłoni swą tablicą w Alei Pisarzy przy Galerii Książki w Oświęcimiu – podał we wtorek oświęcimski magistrat. Zdaniem szefa kapituły Alei prof. Krzysztofa Zajasa, pisarstwo Twardocha to jeden z najciekawszych fenomenów współczesnej prozy polskiej.
Wstępne wyniki wyborów parlamentarnych są szeroko komentowane przez polityków, dziennikarzy, ale także ludzi kultury. Swoją opinią nie omieszkał podzielić się również Szczepan Twardoch, polski pisarz i publicysta, który w swoim wpisie na Facebooku analizuje wygraną PiS-u.
Olga Tokarczuk odebrała w niedzielę w Katowicach tytuł Wielkiego Ambasadora Polszczyzny, przyznany przez kapitułę Rady Języka Polskiego. - W pisarstwie Olgi Tokarczuk ginie opozycja między atrakcyjnością kultury popularnej i wspaniałością kultury wysokiej - mówił w laudacji prof. Jerzy Bralczyk.
Canal+ rozpoczyna prace nad ekranizacją bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha "Król". W roli Jakuba Szapiro wystąpi Michał Żurawski, za kamerą stanie Jan P. Matuszyński.
Pisarz i publicysta Szczepan Twardoch dołączy do artystów pióra uhonorowanych tablicą w Alei Pisarzy przy Galerii Książki w Oświęcimiu. Odsłoni ją 21 maja – poinformowała w środę wiceszefowa oświęcimskiej książnicy Mariola Talewicz.
Wiosną Canal+ startuje ze zdjęciami do serialu "Król", którego scenariusz będzie adaptacją bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule.
"Rzeczpospolita" pisze, że część wątków "Króla" Szczepana Twardocha przypomina książkę algierskiego pisarza. Polski autor oskarżenia o plagiat stanowczo odrzuca.
Szczepan Twardoch napisał na portalu społecznościowym do Donalda Tuska. "Słusznie skrytykował" - uważa Andrzej Saramonowicz, scenarzysta i reżyser m.in. "Lejdis" i "Testosteron".
W polskiej narracji historycznej jest miejsce tylko dla Żydów, którzy uważali się za Polaków. Podobne zresztą Polacy wyznaczają miejsce Ślązakom – mówi Szczepan Twardoch, autor powieści „Król”