• Dziecko ma katar
  Od poniedziałku w aptekach dostępna jest przeznaczona dla dzieci donosowa szczepionka przeciwko grypie – poinformował PAP Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy. Eksperci Programu oczekują, że ta bezbolesna metoda podania szczepionki zwiększy szczepienia przeciwko grypie wśród dzieci.
 • Szczepienie kobiety w ciąży
  Przeciwko grypie mogą i powinny się szczepić kobiety w ciąży – przekonywali eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie. W rozpoczynającym się w październiku kolejnym sezonie grypowym 2019/2020 odnotowano dotąd ponad 111 tys. zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne.
 • Szczepionka
  Ciężkie odczyny poszczepienne, czyli zagrażające życiu i wymagające hospitalizacji występują rzadko. Stanowią 0,3 proc. wszystkich zarejestrowanych w danym roku - poinformowała krajowa konsultantka w dziedzinie epidemiologii Iwona Paradowska-Stankiewicz.
 • Szczepienie
  Pierwsza partia szczepionek przeciw grypie na sezon 2019/2020 dostępna jest już na polskim rynku - poinformował Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-Państwowy Zakład Higieny.
 • Lekarz przy mapie
  Dalekie, tropikalne podróże to coraz częściej wybierana przez Polaków forma spędzenia wakacyjnego urlopu. Pamiętajmy jednak, że oprócz znalezienia lotu, spakowania się i zaplanowania wyjazdowych aktywności, powinniśmy do takiej podróży przygotować się także… pod kątem zdrowotnym. Co zrobić, by poza piękną opalenizną i wspomnieniami nie wrócić do domu np. z chorobą tropikalną? Podpowiadamy, o czym należy pamiętać zarówno przed, jak i w trakcie zasłużonego relaksu.
 • Dziecko bawi się klockami
  Szczepienia będą jednym z warunków przyjęcia dzieci do żłobków we Wrocławiu. Uchwałę w tej sprawie podjęli w czwartek miejscy radni.
 • Szczepienie przeciwko HPV
  Władze Gdańska sfinansują darmowe szczepienia przeciw HPV dla dzieci w latach 2019-2021. Jednogłośnie uchwałę w tej sprawie przyjęła w czwartek, 28 czerwca, Rada Miasta Gdańska.
 • Szczepienie
  Choć MEN ma wątpliwości co do premiowania zaszczepionych dzieci w naborze do żłobków czy przedszkoli, zastrzeżeń nie podzielają samorządy i część wojewodów
 • Donald Trump
  Podczas spotkania z dziennikarzami przed Białym Domem prezydent Donald Trump powiedział w piątek, że rodzice powinni szczepić dzieci. Dodał, że szczepienia "są bardzo ważne". W USA w tym roku blisko 700 osób zachorowało na odrę, to największa epidemia od 25 lat.
 • Lekarz ogląda wysypkę
  W pierwszych trzech miesiącach 2019 r. na świecie zarejestrowano ponad 110 tys. przypadków zachorowań z powodu odry. To prawie trzykrotnie więcej, niż w tym samym okresie 2018 r. Głównymi ofiarami są dzieci - alarmuje w najnowszym raporcie UNICEF.