• Szpital
  Przyczyną śmierci, jak podaje TVN24, było zakażenie pneumokokami. Szczepienia przeciwko nim są w Polsce obowiązkowe od 2017 r.
 • Pneumokoki
  - Pneumokoki to bakterie bardzo rozpowszechnione u człowieka - powiedziała dr Aneta Górska-Kot. Ordynator Oddziału Pediatrycznego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie dodała, że głównym rezerwuarem tych bakterii są małe dzieci.
 • Ampułka i strzykawka
  Rodzice zainteresowani bezpłatnym zaszczepieniem swoich dzieci, urodzonych w latach 2013-2016, przeciwko pneumokokom powinni zgłaszać się do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej – informuje resort zdrowia. Liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone.
 • Szczepienie dziecka
  Miejski samorząd sfinansuje w przyszłym roku szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci urodzonych w latach 2015-16 i mieszkających w Olsztynie. Na realizację tego programu profilaktycznego przewidziano w gminnym budżecie 100 tys. zł.
 • Szczepionka
  Szczepienia są jedną z największych zdobyczy medycyny, warto więc wykonywać również szczepienia zalecane, a nie tylko obowiązkowe - przekonywali w piątek w Naczelnej Radzie Lekarskiej eksperci. Podczas konferencji specjaliści zaszczepili się przeciw pneumokokom.
 • Szczepienie dziecka
  Od jakiegoś czasu trwa dyskusja dotycząca szczepienia dzieci. W "Dzień Dobry TVN" lekarz pediatra Tomasz Sławatyniec i blogerka Marta Lech-Maciejewska opowiedzieli, dlaczego warto szczepić dzieci i gdzie szukać informacji na ten temat. Od 2017 r. do kalendarza szczepień obowiązkowych dochodzi szczepienie przeciw pneumokokom. Które dzieci obejmie ten wymóg?
 • Szczepienie dziecka
  Nie będzie pieniędzy na szczepienia przeciw pneumokokom. Ministerstwo zdrowia oficjalnie przyznało to podczas dzisiejszego posiedzenie Komisji Sejmowej zajmującej się budżetem w zakresie ochrony zdrowia. Jeszcze w maju publicznie obiecywało, że zagwarantuje taką bezpłatną ochronę dla wszystkich dzieci.
 • Pneumokoki
  Zakażenia pneumokokowe są najczęściej występującymi pozaszpitalnymi zakażeniami bakteryjnymi. W Polsce ich liczba nie jest dokładnie oszacowana. Biorąc jednak pod uwagę zakażenia inwazyjne, których liczba przekracza 400 rocznie można przypuszczać, że na pneumokokowe zapalenie płuc choruje co najmniej kilkanaście tysięcy osób.
 • Pneumokoki
  To hasło rozpoczętej dziś kampanii edukacyjnej. Jej celem jest uświadomienie, że pneumokoki to bakterie, które mogą wywoływać wiele poważnych chorób u dzieci. Od zapalenia ucha, zatok czy płuc do ciężkich powikłań i zakażeń inwazyjnych jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy sepsy.
 • Szczepionka
  Na zdrowiu nie warto oszczędzać. Należy się szczepić przeciw podstawowym chorobom, ale też przeciw nowym zagrożeniom, takim jak pneumokoki. Mówił o tym w Sygnałach Dnia w Jedynce profesor Andrzej Radzikowski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.