• Szczepienie dziewczynki na wirus brodawczaka ludzkiego HPV
  W Narodowej Strategii Onkologicznej zapisano, że od stycznia 2021 r. refundowane będzie szczepienie dziewczynek przeciwko wirusowi HPV, czyli brodawczaka ludzkiego, który wywołuje m.in. raka szyjki macicy i nowotwory głowy - zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.
 • Szczepienie
  Szczepienia pracownika to nie tylko jego zdrowie, ale również inwestycja firmy oraz dodatek socjalny przekładający się nie tylko na efektywność pracownika, ale także na rozwój całej gospodarki. Coraz więcej firm zdaje sobie z tego sprawę – powiedział PAP Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.
 • Kobieta w ciąży ma katar
  32 proc. ciężarnych chorujących na grypę wymaga hospitalizacji, a 9 proc. przebywających w szpitalach z powodu grypy kobiet w ciąży wymagało leczenia na oddziałach intensywnej opieki – poinformował we wtorek główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas podczas I Kongresu Pielęgniarek i Położnych w Warszawie.
 • Szczepienie
  Od obowiązkowych szczepień w I półroczu 2019 r. uchyliły się 43163 osoby. To 6 na 1 tys. osób w wieku 0-19 lat – poinformował główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas na poświęconym szczepieniom I Kongresie Pielęgniarek i Położnych POZ.
 • Szczepienie dziewczynki na wirus brodawczaka ludzkiego HPV
  Co roku w Polsce na raka szyjki macicy zapada ponad cztery tysiące kobiet, z czego w ponad połowie przypadków choroba ma skutki śmiertelne. Jedynym skutecznym sposobem, by uchronić się przed nowotworem, jest szczepionka HPV.
 • Szczepienie
  Zbieranie w rekrutacji danych o tym, czy wypełniono obowiązek szczepienia, nie stanowi dyskryminacji – uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, o czym informuje piątkowa "Rzeczpospolita".
 • Kiedy antybiotyki nie działają. Zapalenie płuc oporne na leczenie
  Dawniej było wyrokiem śmierci, ale i dziś zapalenie płuc jest wciąż groźne i coraz częściej wymaga hospitalizacji, szczególnie wśród małych dzieci i osób starszych – ostrzegali specjaliści w czwartek w Warszawie. Antybiotyki czasami zawodzą, należy stosować szczepienia ochronne – mówili.
 • Szczepienie
  Lekarz z Opoczna obalał teorię kalendarza szczepień. Za to został ukarany przez Sąd Lekarski w Łodzi zakazem wykonywania zawodu przez rok.
 • Boli wątroba
  Każdy z nas jest narażony na zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu A lub typu B. Mogą one prowadzić do groźnych powikłań, dlatego warto zabezpieczyć się przed zakażeniem poprzez szczepienia – przypominają eksperci z okazji 33. edycji "Żółtego Tygodnia".
 • Szczepienie kobiety w ciąży
  Przeciwko grypie mogą i powinny się szczepić kobiety w ciąży – przekonywali eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie. W rozpoczynającym się w październiku kolejnym sezonie grypowym 2019/2020 odnotowano dotąd ponad 111 tys. zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne.