• Grzegorz Schetyna
  Jak podaje tygodnik "Wprost" spotkanie miało odbyć się w środę wieczorem, a zorganizować je miał Stanisław Gawłowski.
 • Grzegorz Schetyna i Małgorzata Kidawa-Błońska na finałowej konwencji KO
  Jest oczekiwanie na weryfikację przywództwa, Grzegorz Schetyna powinien zastanowić się nad zmianą swego najbliższego otoczenia - ocenił Rafał Grupiński. Schetyna zaznacza, że wybory szefa PO odbędą się na początku 2020 r. i nie będzie zgody na poddanie się "zewnętrznemu szantażowi" w kwestii ich przyspieszenia. Wicemarszałek Sejmu Małgorzata-Kidawa Błońska skomentowała doniesienia o tym, czy wystartuje w walce o fotel lidera PO.
 • Bukareszt
  Liviu Dragnea, najbardziej wpływowy polityk w Rumunii, szef rządzącej Partii Socjaldemokratycznej (PSD), został w czwartek skazany przez sąd pierwszej instancji na karę 3,5 roku więzienia za podżeganie urzędników państwowych do nadużycia stanowiska.
 • Premier Ewa Kopacz
  Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej twierdzi, że Ewa Kopacz nie będzie się ubiegać o funkcję przewodniczącej partii. Poseł na Twitterze cytuje słowa byłej premier.
 • Premier Donald Tusk przed posiedzeniem rządu
  Trwa posiedzenie zarządu Platformy Obywatelskiej. Kierownictwo partii spotyka się pierwszy raz po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. Członkowie zarządu liczą, że podczas posiedzenia zostaną przedstawione scenariusze na najbliższe miesiące. Nie spodziewają się, że usłyszą nazwisko kandydata na premiera.
 • Donald Tusk w Sejmie
  Jeżeli Donald Tusk zostanie szefem Rady Europejskiej, Platformę Obywatelską czeka trzęsienie ziemi. Zdaniem politologa Andrzeja Anusza, w partii rządzącej dojdzie do przegrupowania sił.
 • "Kiedy słyszę od niego ciepłe słowa pod adresem PiS i wyłącznie krytyczne pod adresem Platformy, przestaję wierzyć w jego dobre intencje" - tak o Jarosławie Gowinie napisał w cytowanym przez media liście do członków Platformy Obywatelskiej premier Donald Tusk.