• Wspólne polsko-ukraińskie ćwiczenia wojskowe. Zdjęcie z 2008 roku
  Pod koniec kwietnia amerykańscy instruktorzy wojskowi stacjonujący w Polsce zaczną szkolenie 750 ukraińskich żołnierzy. Tymczasem Wielka Brytania już wysłała swoich wojskowych na Ukrainę. Poinformował o tym Londyn.
 • Szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Mieczysław Gocuł, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak i minister sportu i turystyki Andrzej Biernat podczas Gali Sportu Wojskowego podsumowującej działalnośc sportową w Siłach Zbrojnych RP w roku 2014
  "To oczywista nieprawda". Tak wicepremier i minister obrony Tomasz Siemoniak komentuje twierdzenia prezydenta Rosji Władimira Putina, jakoby w Polsce szkolono grupy bojowe ukraińskich nacjonalistów.
 • Władimir Putin
  Władimir Putin zarzucił Polsce szkolenie ukraińskich nacjonalistów. Słowa takie padają w filmie dokumentalnym "Krym. Droga do ojczyzny". Obraz przygotowany przez telewizję państwową ma pokazać moskiewski punkt widzenia na ubiegłoroczne wydarzenia, na kijowskim Majdanie i aneksję Krymu.
 • Mikrofon radiowy
  Ostra wymiana zdań w Radiu ZET. Poszło o zaangażowanie Polski na Ukrainie i wysłanie tam naszych wojskowych instruktorów. Słowa posła SLD spotkały się z ostrą ripostą ze strony Moniki Olejnik.
 • Ukraińskie transportery opancerzone
  To dobrze, że Polska będzie szkolić ukraińskich oficerów. Tak poseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski ocenił zapowiedź wysłania na Ukrainę misji szkoleniowej MON-u.
 • Brytyjska armia
  Brytyjscy doradcy wojskowi udadzą się na Ukrainę. Zapowiedział to premier David Cameron na posiedzeniu szefów najważniejszych komisji parlamentarnych Izby Gmin. Brytyjski premier zobowiązał się też do udzielenia pomocy państwom bałtyckim na wypadek prób ich destabilizacji.
 • Wojna na Ukrainie
  Przedstawiciele NATO na zaproszenie Ministerstwa Obrony Ukrainy odwiedzili Lwowską Akademię Wojsk Lądowych. Jak poinformował ukraińskie media szef grupy doradców NATO ds. reformy edukacji wojskowej na Ukrainie Bogusław Pacek: Sojusz jest gotowy wesprzeć prace na rzecz reformowania ukraińskiej armii.
 • Skoro Rosja odmawia obniżenia cen gazu, to Ukrainy podniesie im opłaty za korzystanie z kompleksu treningowego
  Ukraina zamierza podnieść opłaty za korzystanie ze znajdującego się na Krymie kompleksu treningowego "Nitka", na którym rosyjscy piloci ćwiczą lądowanie na lotniskowcach - poinformował w środę ukraiński minister obrony Mychajło Jeżel. To odwet Kijowa za to, że Rosja odmawia obniżki ceny gazu.