• Botki bez palców
  Buty to taki element garderoby, który potrafi zadecydować o sukcesie, bądź porażce całej stylizacji. Umiejętnie dopasowane obuwie dodaje charakteru całości nawet jeśli ma się na sobie najprostsze jeansy i t-shirt. W tym sezonie możemy pozwolić sobie na dużą różnorodność w temacie butów. Oto 6 najmodniejszych fasonów.
 • Żołnierze
  Odradza się krajowy przemysł skórzany. Już co trzecia para obuwia sprzedawana nad Wisłą pochodzi z rodzimych zakładów. Trend jest szczególnie widoczny w przypadku produkcji z naturalnych skór.
 • Obcasy
  Polki uwielbiają buty na wysokich obcasach. Szpilki nosi na co dzień aż 70 procent kobiet. Polki wybierają zarówno klasyczne fasony, jak i bardziej awangardowe, np. buty ozdobione cekinami lub w intensywnych kolorach.
 • Reklama Brian Atwood
  Candice Swanepoel, modelka znana z kampanii promocyjnych marki Victoria’s Secret, wystąpiła w reklamie butów Brian Atwood. Porcja erotyki, jaką zaserwowali konsumentom producenci spotu, przekroczyła dopuszczalne granice.
 • Kobiety w butach na wysokich obcasach
  Badania wskazują, że wysokie kobiety postrzegane są jako atrakcyjniejsze, bardziej pewne siebie, bogatsze, niezależne, odnoszące większe sukcesy, a nawet bardziej inteligentne. Dlatego kobiety, bez względu na konsekwencje, dodają sobie centymetrów, nosząc bardzo wysokie buty. Które panie szczególnie kochają obcasy?
 • Christian Louboutin ze słynnymi butami
  Louboutin przegrał w walce o swoje słynne czerwone podeszwy. Obuwniczy gigant pozwał markę Zara za sprzedawanie butów podobnych do swojego flagowego produktu.
 • Kobiece nogi i szpilki
  Czy warto cierpieć dla urody? Plastikowe szpilki mogą skończyć się krwawiącymi i pokaleczonymi stopami. Taki modowy koszmar spotkał modelkę Meghan Collison, która cierpieniem przypłaciła chodzenie w butach od… Chanel.
 • Do noszenia szpilek przyda się... zabieg chirurgiczny
  Operacje plastyczne stóp, które mają zwiększyć komfort chodzenia na niebotycznie wysokich szpilkach, to kolejny dowód na to, ile poświęceń wymaga moda. Zabiegi, które mają dopasować kobiece stopy do modnych szpilek, to coraz modniejszy trend.
 • Victoria Beckham
  Już nie 12, ale nawet 17 centymetrów i więcej mają obcasy gwiazd i celebrytek. Królowanie niebotycznie wysokich szpilek na czerwonych dywanach ma swoje konsekwencje. Nowym, szokującym trendem są operacje stóp, mające ułatwić kobietom noszenie wysokich szpilek i ulżyć w bólu obolałym kończynom… Być jak Victoria Beckham - za wszelką cenę?
 • Sarah Silverman
  W tym nie da się chodzić! Tak nieraz myślimy, gdy patrzymy na niebotyczne szpilki celebrytek. Znana aktorka z niewygodnym obuwiem poradziła sobie w sposób najprostszy z możliwych. Po prostu je zdjęła… Sarah Silverman podczas sesji dla reporterów zzuła swoje wysokie szpilki i przeparadowała boso po czerwonym dywanie, przed samymi obiektywami. Żart, happening czy po prostu konieczność? Z