• 1. Kupuj obuwie po południu lub wieczorem
    Nieśmiałymi krokami zmierza ku nam wiosna. Dni stają się dłuższe, temperatury wyższe, a słońce z dużo większą śmiałością wygląda zza chmur. Dla wielu kobiet to moment, kiedy po długich jesienno-zimowych miesiącach wyciągają z dna szafy kolorowe pantofle, modne czółenka i odkryte sandały. W tym samym momencie wraca też do nich wspomnienie o bólu i cierpieniu związanym z ich noszeniem. Oto 10 zasad opracowanych przez Franza Gondoina, podologa z Kliniki Ruchu, dzięki którym zapomnisz o nieprzyjemnościach związanych z chodzeniem na obcasach.
  • Kobieta w niewygodnych butach
    Dla wielu kobiet szpilki są lekiem na całe zło: wysmuklają sylwetkę, optycznie wydłużają nogę i z pewnością poprawiają samopoczucie. Każda kobieta na wysokościach wygląda po prostu atrakcyjnej, co z pewnością przekłada się na większą pewność siebie. Niestety cena za zwiększone obcasami poczucie kobiecości jest wysoka, a pierwsze w kolejce do opłacenia tego rachunku są nasze stopy.
  • Chcesz być piękna, musisz cierpieć - to stare porzekadło doskonale pasuje do niedogodności, jakie przeżywają kobiety chodzące w butach na wysokich obcasach. Dodają nam pewności siebie, zwiększają nasz seksapil i działają jak magnes na mężczyzn, jednak dla naszych stóp i kręgosłupa są jak narzędzie tortur. Jak cieszyć się z dobrodziejstw szpilek bez fizycznego bólu?